Znakomity smak arabiki – Brazil Santos

Aromatyczny napar z ziaren kawowca to ulubiony napój wielu. Pyszna mała czarna znakomicie poprawia krążenie, sprzyja koncentracji, pozytywnie wpływa na zdrowie, ale przede wszystkim – wybornie smakuje. Jej miła woń doskonale budzi każdego poranka, a niezwykły smak orzeźwia i zachęca do intensywnego przeżywania każdego dnia.

Wyjątkowa kawa z Brazil Santos

brazil santos kawaChoć istnieje wiele różnych odmian kawy – jej najbardziej popularne wersje to robusta i arabica. Pierwszy gatunek jest niezwykle popularną uprawą, ponieważ robusta nie jest wymagająca i rośnie we wszystkich krajach strefy międzyzwrotnikowej. Warunki, w których uprawia się robustę przekładają się jednak na walory smakowe ziaren. Robusta jest kawą gorzką i kwaśną, dlatego w większości stosuje się ją jako domieszkę do kaw innego gatunku. Najsmaczniejszym i najchętniej kupowanym ziarnem jest za to arabica. Pyszna odmiana występuje tylko w krajach o wyjątkowo ciepłym klimacie, jak Etiopia czy Kolumbia, posiada mniej kwasowatości i goryczy, w zamian za to jest słodkawa i owocowa. Brazil Santos jako jedna z marek sprzedająca wyłącznie arabikę nie tylko nie dołącza do składu ziaren robusty, lecz także stawia na nasiona jednorodne. W opakowaniach Brazil Santos kawa znajduje się jedynie z jednej uprawy i jednego miejsca. Dzięki restrykcyjnym zasadom dotyczącym składu, ale też rodzaju palenia – Brazil Santos to jeden z najsmaczniejszych produktów kawowych na rynku. Można go podawać we wszystkich możliwych wersjach, zarówno z mlekiem, jak i bez.

Napar z pysznych czarnych ziaren to jeden z najbardziej ulubionych napojów na świecie. Jednak nie każda marka może szczycić się sprzedażą naprawdę wysokojakościowej kawy. Brazil Santos to jeden z niewielu produktów na rynku, który oferuje najlepsze ziarna, do tego poddane selekcji i odpowiednio prażone.