Zdrowy i naturalny propolis

Propolis czyli inaczej kit pszczeli jest bardzo zdrowy. Jest on wykorzystywany przez pszczoły do wyściełania ula dzięki czemu jest wzmocniony. Jest wytwarzany z żywic kwiatowych i drzewnych. Propolis ma wiele właściwości zdrowotnych. Chroni przed patogenami jak bakterie i grzyby. Zawiera w składzie polifenole i pyłki kwiatowe.

Propolis lekarstwem na ból gardła

kit pszczeli dobry na gardłoNaturalny antybiotyk czyli kit pszczeli dobry na gardło oraz inne infekcje. Spożywanie tabletek na gardło zawierających w składzie propolis łagodzi zaczerwienienie i ból gardła. Dodatkowo propolis wpływa na szybszą regenerację tkanek. Między innymi przyspiesza gojenie się ran i innych uszkodzeń skóry oraz błon śluzowych. Korzystny wpływ propolisu wykazano także przy leczeniu żylaków. Łagodzi także objawy wielu innych chorób jak np. hemoroidów. Kit pszczeli wykazuje również korzystne działanie w przypadku odmrożeń i oparzeń. Zatem jego dobre działanie dotyczy wielu płaszczyzn. Samodzielnie w domu można przygotować maść propolisową z grudek lub proszku propolisowego. Gotowe preparaty zawierające propolis to zazwyczaj tabletki, areozole i maści. Dobroczynne działanie kitu pszczelego znalazło zastowsowanie także w kosmetologii. Ten składnik dodawany jest do pomadek ochronnych na usta oraz do kremów do rąk. Znajdziemy go także w balsamach i w pastach do zębów.

Propolis znany od lat ma świetnie działanie łagodzące różnego rodzaju bóle i schorzenia. Dlatego w medycynie jest stosowany bardzo powszechnie. Regularne spożywanie propolisu podnosi odporność organizmu. Pomaga łagodzić objawy anginy, bóle żołądka oraz infekcje ze strony układu pokarmowego. Do tego jest to tani składnik, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce. Kupimy go w sklepie zielarskim lub w aptece.