Budownictwo

Zdecydowałem się wybudować studnię na swojej posesji

Dom na wsi, który kupiłem od kuzyna był w kiepskim stanie i nie warto było w niego tyle inwestować. Chciałem jednak pomóc Mariuszowi, bo miał problemy finansowe i sprzedaż tego domu była jego jedyną szansą. W domu zdecydowałem się zamieszkać po zrobieniu remontu. 

Profesjonalnie wybudowana studnia głębinowa

studnie głębinowe bielskoKiedy wyremontowałem generalnie cały budynek to nadawał się on do zamieszkania. Wyglądał o wiele lepiej, ale kosztowało to dużo pieniędzy. Mnie było na to stać. Zdecydowałem się na wywiercenie studni głębinowej, bo nie miałem dostępu do sieci wodociągowej. Potrzebna była mi studnia o dużej wydajności i zgłosiłem się do firmy, która takie właśnie studnie głębinowe bielsko wykonywała. Dogadałem się szybko i po kilku dniach przyjechali do mnie pracownicy, którzy zaczęli wykonywać wiercenie w gruncie. Następnie wprowadzili tam rury osłonowe, które przywieźli razem ze sobą. Za wszystko zapłaciłem z góry, bo chciałem mieć szybko wykonaną studnię głębinową a na czasie zależało mi najbardziej. Kiedy już rury osłonowe zostały umieszczone w wywierconej ziemi to umieszczony w nich został filtr, który został wprowadzony do wodonośnej warstwy. Przez cały czas obserwowałem jak pracownicy budowali mi studnię głębinową i pytałem o wszystko. Dla mnie to było interesujące i nawet dopytałem o właściwości filtra i konieczność jego wymiany. Nie znałem się na tym i zadawałem czasem dziwne pytania, ale człowiek uczy się całe życie. Wybudowano mi studnię głębinową w pełni profesjonalnie.

Ostatecznie zakup tego domu okazał się dobrym pomysłem. Ja mieszkałem na wsi, gdzie okolica była piękna a mój kuzyn Mariusz uporał się z finansami i wyszedł na prostą. Każdy był zadowolony z takiego rozwiązania. Kuzyn czasami mnie odwiedzał ze swoją rodziną.