Rolnictwo

Zastosowanie przyczep

Każdy rolnik posiada swój traktor, przyczepę i inne maszyny. Dzisiaj kilka słów o przyczepach, ich zastosowaniach i rodzajach. Wyróżniamy przyczepy najazdowe, bagażowe, osiowe i lawety. Jeżeli zależy nam na nabyciu przyczepy, która będzie służyła wiele lat najlepiej zdecydować się na dwuosiową. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Dwuosiowe przyczepy – zastosowanie

Solidne przyczepy rolniczePrzyczepy dwuosiowe cechują się wytrzymałością. Zawsze wykonane są z materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto posiadają dwa zbiorniki, mogą być zatem używane do przewożenia różnych substancji, nawozów i roślin bez konieczności dwukrotnego przejazdu. Dzięki temu rolnicy posiadający ten typ przyczepy oszczędzają nie tylko czas ale również paliwo. Solidne przyczepy rolnicze – tak określane są dwuosiowe przyczepy używane w rolnictwie i budownictwie. Warzywa takie jak czosnek i buraki zazwyczaj pozostawiają nieprzyjemny zapach po ich przetransportowaniu z gospodarstwa na miejsce sprzedaży. Kolejną zaletą dwuosiowych przyczep jest ich odporność na wchłanianie zapachu. Zarówno dwuosiowe jak i bagażowe przyczepy przystosowane są również do przewozu koni, krów, świń i drobiu. Odpowiednie dla rolników zajmujących się nie tylko uprawą warzyw ale także hodujących zwierzęta, przyczynią się do łatwego dostarczenia ich na targ. Na bazarze zwierzęta mogą zostać sprzedane za dogodną cenę lub wymienione na inne, w razie zakupu nowych z pewnością dużym plusem będzie to, że dopuszczalna masa całkowita przyczepy to 1000 kg.

Jak widzimy przyczepa dwuosiowa ma wiele zalet. Stosowana do transportu warzyw, owoców, zbóż i zwierząt, pozwalająca na równoczesne przewożenie różnych rodzajów żywności bez ryzyka zmieszania składników. Staranne wykonanie tego typu przyczep sprawia, że używane są w gospodarstwach przez wiele lat.