Bezpieczeństwo

Zastosowanie kamer kopułkowych

kamery kopułkowe ip

Rozwój technologii w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa wśród społeczeństwa. To co kiedyś było nieosiągalne ze względu na ograniczenia technologiczne obecnie jest standardem praktycznie we wszystkich krajach rozwiniętych. Coraz więcej zależy bowiem od rodzaju użytych zabezpieczeń oraz systemów informatycznych, które przekazują do centrali zebrane informacje.

Kamera kopułkowa i miejsca jej instalacji

kamery kopułkowe ipW dużych miastach powszechnie spotykane są przykładowo kamery monitoringu, które w znaczny sposób zmniejszyły liczbę wykroczeń i przestępstw takich jak chociażby kradzieże. Najczęściej stosowanym typem kamer są kamery kopułkowe ip, które dzięki swojej budowie bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w zewnętrznych jak i wewnętrznych zastosowaniach. Jeśli chodzi o te drugie kamery kopułkowe bardzo często instalowane są w sklepach czy witrynach wystawienniczych. Warto dodać, że technologia kamer monitoringu znana jest już od dłuższego czasu, jednak właśnie teraz stała się ona powszechna ze względu na rozwój systemów przesyłania danych. Kamery kopułkowe zapisują nagranie wideo na dysku twardym, jednak obraz jest z nich przesyłany w czasie rzeczywistym również do centrali, w której operator ma podgląd na kilka monitorów. Na ekranach wyświetlane są obrazy z różnych kamer. Dzięki temu operator ma podgląd praktycznie na cały obiekt dzięki czemu w wyniku powstania sytuacji niepożądanych może on podjąć szybką reakcję, która może udaremnić na przykład kradzież.

Zastosowanie kamer monitoringu w znaczny sposób ogranicza ilość zdarzeń, które są rejestrowane zarówno w obiektach takich ja sklepy czy galerie handlowe. Oprócz tego kamery kopułkowe można spotkać na zewnątrz obiektów, gdzie monitorują one newralgiczną przestrzeń taką jak na przykład parkingi. Zdarzenia parkingowe są kolejnym powszechnie spotykanym przypadkiem uszkodzenia mienia. W wyniku rejestracji obrazu w wysokiej rozdzielczości możliwe jest bezproblemowe znalezienie sprawcy incydentu.