Dom

Zalety płynące z kupna lampki biurkowej

Kiedy urządzamy pokój naszego dziecka, które jest już w wieku szkolnym, bez żadnej wątpliwości, powinniśmy urządzić w odpowiedni sposób, kącik do nauki, stwarzając jednocześnie naszemu dziecku odpowiednie warunki do nauki w domu. Centralnym punktem kącika do nauki stanie się, ze względów oczywistych, biurko, ale powinniśmy też zadbać o odpowiednie dodatkowe wyposażenie.

Przydatność lampki biurkowej

lampki biurkoweJednym z akcesoriów, w które na pewno warto wyposażyć biurko naszego dziecka, jest odpowiednia lampka biurkowa. Lampki biurkowe dostępne są na rynku w różnych rozmiarach i rodzajach, dzięki czemu możemy dobrać produkt zgodny z oczekiwaniami i potrzebami naszego dziecka. Ze względu na różne modele lampki, zdecydować się możemy na model stojący, wiszący lub wyposażony w specjalny klips, dzięki któremu możliwe jest zamocowanie lampki na skraju blatu biurka, bez zabierania dodatkowo jego powierzchni. Odpowiednią lampkę powinniśmy dobrać, biorąc pod uwagę wielkość posiadanego biurka – im większe biurko, tym lampka powinna stanowić większe źródło światła. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ światło górnej lampy, w czasie odrabiania lekcji przez dziecko – najczęściej popołudniu lub wieczorem, może okazać się niewystarczające. Jeśli nie chcemy osłabiać dodatkowo wzroku naszego dziecka, powinniśmy zadbać o zakup właściwej lampki na biurko i jej odpowiednie umiejscowienie zależne od tego, czy nasze dziecko jest prawo- czy też leworęczne.

Jeżeli dziecko jest praworęczne, lampka, będąca bliskim źródłem światła, powinna znaleźć się po lewej stronie tak, by pisząc, dziecko nie rzucało cienia na kartkę papieru. Analogicznie, gdy dziecko jest leworęczne, lampka, by znajdowała swoje właściwe zastosowanie, powinna znajdować się w prawej części blatu biurka.