Wnętrza

Zalety ław podnoszonych

Z pewnością wielu z nas stanęło kiedyś w obliczu problemu z ilością miejsca w mieszkaniu. Mieliśmy identyczny problem, kiedy zeszłoroczna wigilia miała odbyć się pierwszy raz w naszym domu. Wtedy posiadaliśmy jedynie mały stół oraz niską ławę, przy których nie zmieściliby się wszyscy zaproszeni goście. Jak sobie z tym poradziliśmy?

Czy podnoszona i rozkładana ława jest praktyczna?

ławy podnoszonePierwszym pomysłem na pomieszczenie całej rodziny na wigilii było pożyczenie stołu od kogoś innego, lecz żaden nie pasował do naszego salonu. W naszym niewielkim mieszkaniu nie mogliśmy sobie pozwolić na pełnowymiarowy stół, poza tym był on za wysoki. Dlatego musieliśmy znaleźć inne rozwiązanie, które będzie praktyczne i funkcjonalne. Udaliśmy się więc do salonu meblowego w poszukiwaniu podnoszonej oraz rozkładanej ławy, przy której usiądzie sześć osób. W wielu sklepach były dostępne takie ławy podnoszone, lecz żadna z nich nie odpowiadała nam w pełni. W końcu, po dwóch dniach poszukiwań, w niewielkim i niepozornym salonie, udało się zamówić wymarzoną i pasującą do wystroju salonu, ławę. Dzięki temu zakupowi mogliśmy pozbyć się poprzedniej, małej ławy oraz zyskać więcej miejsca w kuchni, usuwając stamtąd stół. Teraz wszystkie posiłki można było spożywać przy nowej ławie. Dzięki regulacji jej wysokości idealnie sprawdza się jako stół, a po jej obniżeniu jest świetnym stolikiem do kawy. Po rozłożeniu jej, powierzchnia blatu zwiększa się dwukrotnie, dzięki czemu wszyscy zaproszeni goście mieszczą się bez problemu. 

Wybór rozkładanej i podnoszonej ławy był najlepszym pomysłem, na jaki mogliśmy wpaść. Teraz nie mamy już problemy z pomieszczeniem dużej ilości gości w naszym salonie. Ława jest bardzo praktyczna i prosta w obsłudze, aby obniżyć jej blat wystarczy kręcić korbką. Rozkładanie jej również jest proste i szybkie, gdyż blat otwiera się jak książka.