Informatyka

Zakrzywione ekrany monitorów

Zakrzywione ekrany znane są od dawna, kiedyś występowały w starych telewizorach z kineskopem, teraz spotykane są głównie w kinach. Jednakże, ostatnimi czasy wiele osób decyduje się na zakup monitora zakrzywionego do swojego komputera. Jakie korzyści płyną z użytkowania takiego sprzętu?

Jakie są zalety zakrzywionego monitora do komputera?

monitor lg zakrzywionyPodstawowym zadaniem zakrzywionego monitora jest wyświetlanie filmów w dobrej rozdzielczości, jednocześnie nie tracąc przy tym cennej powierzchni. Monitory zakrzywione są większe, ale mimo tego zdolne są do emitowania obrazu w bardzo dobrej jakości. Widać to szczególnie w kinie, gdzie z każdego miejsca na sali możemy cieszyć się wyraźnym obrazem o żywych i nasyconych kolorach. Aktualnie, każdy ma możliwość zakupienia takiego monitora do własnego użytku. Posiadanie takiego sprzętu jak monitor LG zakrzywiony ma wiele zalet. Taka konstrukcja ekranu niweluje zniekształcenia pojawiające się na innych, płaskich monitorach takiej samej wielkości. Jest to cecha pożądana szczególnie przez pasjonatów gier komputerowych, którzy cenią sobie dopracowaną grafikę i animacje. Monitor zakrzywiony przydaje się także podczas pracy, na przykład grafika komputerowego czy montażysty filmowego. Dzięki niemu może on widzieć każdy szczegół swojego projektu w wysokiej jakości obrazu. Dodatkowym atutem takich ekranów jest fakt, że świetnie odbijają one światło słoneczne. jest to duży problem podczas grania czy oglądania filmów, gdyż światło potrafi sprawić, że użytkownik niewiele jest w stanie zobaczyć.

Zakrzywione ekrany monitorów komputerowych czy telewizorów pozwalają na idealny odbiór pokazywanych treści przez użytkowników, z każdej części pomieszczenia. Poza tym, są nie tylko idealne podczas pracy grafika czy grania w gry komputerowe, są także świetnym gadżetem designerskim.