Sport

Xiaomi Yi w świecie motocyklowym

Kamera Xiaomi Yi

Każdy kto ma motocykl przynajmniej raz miał w głowie coś takiego, żeby pojechać swoim motocyklem na tor wyścigowy. Czemu jest to dobre? Ponieważ na torze jesteśmy w stanie poćwiczyć naszą technikę jazdy, która później pomoże nam z jazdą po drogach publicznych.

Kamera Xiaomi Yi – niezbędnik każdego motocyklisty

Kamera Xiaomi YiOstre hamowania, płynność jazdy itd to wszystko pozwoli jeszcze bezpieczniej pokonywać kolejne zakręty dróg publicznych. Jednak w chwili kiedy jedziemy już na tor, to warto wziąć ze sobą kamerkę i nagrać to. Po pierwsze można pokazać kumplowi jak mocno się złożyliśmy do zakrętu, oraz jak przebiegła nasza nauka od początku kursu (w przypadku speedday’a) do jego końca. To wszystko ma znaczenie, szczególnie, że sami również możemy ocenić swoje możliwości i zobaczyć, co mamy do poprawy. Dlatego też proponowana jest choćby kamera Xiaomi Yi, która pozwala nam na nagrywanie naszej jazdy w bardzo dobrej jakości. Dodatkowo w odpowiednio skonfigurowaną opaską Xiaomi Mi band, jesteśmy w stanie ocenić siły, jakie na nas działają itp. Xiaomi Yi jest bardzo tania kamerą, jednak co do jej funkcjonalności i jakości to wcale nie odbiega od konkurencji. Co więcej, akcesoria są tańsze niż akcesoria GoPro, mimo że ich jakość jest niemalże jednakowa. Podoba mi się to, ponieważ jak wiadomo lepiej wydać pieniądze na kolejne litry paliwa i oleju do naszego motocykla, albo i na lepszy stój, niż na akcesoria, żeby tylko móc się pochwalić firmową kamerą.

Podsumowując, dobrze mieć kamerę, nagrywać nasze wyczyny, analizować i wyciągać konsekwencje z jazdy, jednak nie przesadzajmy. Jeżeli chcesz być szybki to markowa kamera za półtora tysiąca złotych nie pomoże nam w tym. Więc wybierzmy coś, co nas nagra ale jednocześnie nie zrujnuje naszego budżetu.