Motoryzacja

Wypożyczalnie samochodów w Katowicach

 

Katowice jako duże miasto wojewódzkie oraz główne miasto konurbacji śląskiej posiada bardzo rozwiniętą branżę usług. Na popyt na usługi wypożyczania samochodów wpływa port lotniczy działający w mieście oraz rozwijający się port lotniczy cargo. W mieście funkcjonuje bardzo dużo wypożyczalni oferujących różne rodzaje usług. 

Gdzie wypożyczyć samochód?

Samochody do wynajęcia KatowiceW Katowicach turyści mogą wypożyczyć samochód w wypożyczalniach działających przy lotniskach lub dworcach PKP. Wypożyczalnie działające w takich punktach oferują głównie samochody osobowe. Ich oferta jest skierowana do turystów oraz innych osób przyjeżdżających do miasta na krótki czas np.: w podróż służbową. Tego typu wypożyczalnie posiadają także w swojej ofercie samochodu półciężarowe oraz dostawcze. Osoby przyjeżdżające do miasta i chcące wypożyczyć samochód na krótki okres poszukują samochodu na wypożyczenie już przed przyjazdem w internecie, szczególnie na portalach z rezerwacjami. Warto więc, prowadząc taką działalność zadbać o wysokie wypozycjonowanie naszej oferty pod frazą samochody do wynajęcia Katowice. W Katowicach działają także wypożyczalnie specjalistyczne. Na terenie Katowic działają wypożyczalnie samochodów ciężarowych. Tego typu wypożyczalnie także oferują najem długoterminowy oraz krótkoterminowy samochodów. Z wynajmu długoterminowego korzystają głównie klienci biznesowi. Bardzo często najem długoterminowy auta dostawczego jest tańczy niż zakup samochodu na firmę.

W Katowicach działają także wypożyczalnie wynajmujące samochody na imprezy okazjonalne. Są to głównie małe firmy posiadające jeden lub dwa samochody. Takie małe firmy obsługują głównie imprezy okolicznościowe takie jak: wesela. Bardzo często na wesela wynajmowana jest limuzyna dla pary młodej.  Dla takich małych firm jest to głównie dodatkowe źródło dochodu.