Wnętrza

Wyposażenie domowej łazienki

Wiadomo, że nawet dwuosobowa rodzina ma problem w korzystaniu z łazienki, szczególnie w godzinach porannych przed wyjściem do pracy albo podczas szykowania się na wspólne wyjście. W domach rodzinnych jest zwykle więcej niż jedna łazienka, ale są one rozlokowane w różnych miejscach i na różnych poziomach. Idealnym rozwiązaniem są dwie umywalki w łazience.

Jak rozwiązać problem umywalki?

umywalki łazienkowe dwukomoroweTrzeba o tym pomyśleć już na etapie projektowania, aby wymiary planowanej łazienki były wystarczająco duże. Następnie, projektując design wnętrza, trzeba dokonać  wyboru, czy będą to dwie znajdujące się obok siebie umywalki, czy też umywalka dwukomorowa. Bardziej popularny jest drugi wariant. Umywalki łazienkowe dwukomorowe są szeroko dostępne w przeróżnych kształtach i z różnych materiałów. Zarówno projektanci, jak i producenci nie ograniczają swoich pomysłów i tylko klient ma problem z wyborem. Wszystkie czołowe firmy, produkujące ceramikę łazienkową, podjęły wyzwanie produkcji umywalek dwukomorowych. Surowcem jest tutaj tradycyjna glinka ceramiczna. Inne, mniejsze firmy, prowadzące produkcję rzemieślniczą korzystają z szerszej gamy surowców, dostosowując swoje wyroby do zaleceń designerów i oczekiwań potencjalnych nabywców. W takich manufakturach można zamówić umywalki na wymiar z wybranego materiału. Dwukomorowe umywalki znacznie ułatwiają życie, szczególnie w godzinach wzmożonego ruchu. Partnerzy, rodzic z dzieckiem mogą dokonywać ablucji w tym samym czasie, nie przeszkadzając sobie wzajemnie.

Takie umywalki są również instalowane w łazienkach hotelowych. Trzeba pamiętać aby każda umywalka miała swoje lustro, oraz półkę lub blat na rozłożenie używanych przyborów. Pomieszczenie wspólne ale przybory indywidualne, zgodnie z wymogami higieny. Oszczędność czasu dotyczy wszystkich zainteresowanych.