Wnętrza

Wyjątkowy regał kolonialny nadający klimat

Wszystkie osoby, które posiadają mini biblioteczkę w swoim domu lub mieszkaniu, powinny odpowiednio wyeksponować wszystkie ulubione książki, poprzez oryginalny i wyróżniający się regał. Najczęściej taki mebel jest usytuowany w salonie lub sypialni, dlatego dobrze, by z jednej strony był spójny z całym wnętrzem, ale z drugiej może także stanowić oryginalną dekorację. 

Do jakiego stylu wpasuje się regał kolonialny?

regały kolonialneObecnie wielu właścicieli mieszkań czy też projektantów wnętrz stawia na rustykalne i loftowe dodatki, które wyróżniają się elementami drewnianymi i metalowymi. Często są to meble, które zostały odrestaurowane przez doświadczonych stolarzy i nadano im „drugie życie”, dzięki wyeksponowaniu pięknych zdobień czy zastosowaniu zupełnie nieszablonowego koloru. Dużym zainteresowaniem cieszą się również regały kolonialne, które z kolei charakteryzują się masywnością i ciemnym odcieniem. Taki wybór powoduje, że warto zaaranżować w podobnym stylu również pozostałą część pomieszczenia, tworząc m.in. wyjątkowy kącik z biurkiem i krzesłem czy stawiając rustykalną, odnowioną komodę. Do tego kilka wyjątkowych dodatków i dekoracji, aby stworzyć spójne i przepiękne wnętrze, w którym po prostu chce się spędzać wolny czas – samemu lub wspólnie z najbliższymi. Często takie meble z duszą są łączone z nowoczesnymi wnętrzami i również wygląda to całkiem dobrze. Ważne, by nie przesadzić z ilością dodatków z różnych styli. 

Jeśli chodzi o koszty zakupu tego rodzaju mebli, to trzeba się niestety liczyć na dosyć wysokie ceny, ponieważ wykonanie industrialnych i kolonialnych elementów jest dosyć czasochłonne i wymagające od twórcy. Stąd właśnie tak wysokie koszty i to bez względu na to, czy mebel jest zupełnie nowy, tworzony od podstaw, czy też może odnowiony.