Ogród i działka

Wybór ciekawych mebli ogrodowych

Przy zakupie mebli ogrodowych pojawia się pytanie: jaki materiał jest najlepszy? Do najpopularniejszych materiałów należą drewno, stal nierdzewna, ceramika i tworzywa sztuczne. To, które meble będą odpowiednie, zależy od wymagań i pomysłów. Zebraliśmy tutaj najważniejsze zalety i wady, aby ułatwić decyzję.

Szeroka oferta mebli ogrodowych w sklepach

meble ogrodoweDrewno to absolutny klasyk, zarówno do mebli wewnętrznych, jak i mebli ogrodowych nadających się do siedzenia na zewnątrz. Większość miłośników ogrodów wybiera, ponieważ emanuje pewną przytulnością. Kolejne zalety mebli wypoczynkowych wykonanych z drewna to trwałość i wytrzymałość, wysoki komfort. Dlatego takie meble ogrodowe wydają się być dobrym rozwiązaniem. Jednak meble ogrodowe wykonane z drewna wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych – drewno wymaga pielęgnacji, w przeciwnym razie szybko stanie się matowe i szare. Ponadto drewniane meble ogrodowe są bardziej wrażliwe na wilgoć, ciepło, zimno i promieniowanie UV. Ogromną popularnością cieszą się również meble plastikowe – nie tylko dlatego, że są tańsze niż ich drewniane odpowiedniki. Są lekkie i dzięki temu łatwe w transporcie, istnieje szczególnie wiele wariantów kolorów i kształtów. Meble ogrodowe wykonane z technorattanu to świetna opcja. Jeśli jesteśmy fanami mebli rattanowych, spodobają się również meble ogrodowe z technorattanu. Nie są one wykonane z popularnego naturalnego materiału, ale z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Jednak nie umniejsza to wrażenia zewnętrznego. Modele rattanowe nadają się szczególnie do mebli wypoczynkowych, zapewniają wysoki komfort siedzenia. Ponadto są szczególnie łatwe w pielęgnacji – wilgoć, ciepło, zimno lub bezpośrednie światło słoneczne nie mogą uszkodzić mebli z technorattanu; pozostają piękne i wytrzymałe.