Usługi

Wspieranie zdrowia konia

Gdy zastanawiamy się nad tym w jaki sposób możemy wesprzeć pracę naszego konia w ramach treningów przygotowujących do zawodów musimy wiedzieć, iż niezbędne będą mu witaminy i minerały. Dzięki nim poprawi się jego wydolność, a my nie będziemy musieli martwić się o nagłe kontuzje. Zadbajmy o zdrowie naszego zwierzęcia.

Odpowiednie minerały dla konia

witaminy i suplementy dla koniJeżeli posiadamy konia, który ma biegać w zawodach musimy wiedzieć, iż będzie on potrzebować nie tylko zbilansowanej diety, ale również innych składników. Mowa tutaj o tym, iż witaminy i suplementy dla koni mogą mieć nieoceniony wpływ na jakość zdrowia naszego podopiecznego. To nie tylko sprawienie, iż sierść konia będzie pięknie lśnić. Jego ciało będzie silniejsze i gotowe na naprawdę trudne treningi. Dodatkowo nie powinien mieć wtedy problemów z wytrzymałością. Koń, który ma niedobory witaminowe jest wolniejszy i wolniej reaguje. Często przez to omija przeszkody oraz buntuje się w trakcie ćwiczeń. Może też spinać mięśnie, które są najczęstszą przyczyną kontuzji zwierzęcia. Niektóre kontuzje mogą być bardzo poważne i doprowadzić do unieruchomienia konia na stałe. Zadbajmy więc o wybór najlepszego środka w odpowiadającej nam formie jak płyn, granulat czy pasta. Uważajmy jednak, abyśmy nie przedawkowali, gdyż jest to całkiem możliwe. Lepiej podawać mniejsze porcje, ale regularnie niż za dużo. Najlepiej jednak stosować się do zaleceń producenta produktu.

Konie potrzebują wsparcia suplementami, a w szczególności, gdy poddawane są ciężkim treningom przygotowującym do ważnych zawodów. Dlatego należy uzupełniać wszelkie niedobory, które mogą prowadzić do pogorszenia się stanu ich zdrowia. Stosujmy dobrej jakości środki odżywcze, dzięki którym będą mogły wydobyć więcej sił na treningi.