Budownictwo

Wiertarka-wkrętarka do pracy

Wiertarka to bardzo dobre urządzenie, które przyda nam się w trakcie prac remontowych w domu, czy niewielkich warsztacie. Z jego pomocą z łatwością wkręcimy i wykręcimy śruby różnym gwintem. Jest to idealne urządzenie do każdego rodzaju prac, gdzie zamiast śrubokręta możemy użyć właśnie to.

Idealna wiertarko-wkrętarka

hitachi ds10dalObecnie na rynku jest wiele firm zajmujących się produkcją różnego rodzaju wiertarko-wkrętarki. Związku z tym powstaje pytanie, na co należy zwracać uwagę przy zakupie tego typu urządzeń? Po pierwsze wybierając daną wiertarkę należy zwrócić uwagę na napięcie jaki daje dane urządzenie. W przypadku wiertarko-wkrętarki hitachi ds10dal wynosi ona 10,8V, a więc należy do grona półprofesjonalnych urządzeń tego typu. Poza wkręcaniem i rozkręcaniem posiada możliwość wkręcanie do nieco twardszych materiałów. Ta wiertarka posiada kilka biegów – łącznie 22 biegi, co pozwala na dostosowanie obrotów wiertła do średnicy wierconego otworu. Posiada dwie prędkości obrotowe – tzn. mała i duża. Posiada bardzo wysoki moment obrotowy 36 Nm, a więc pozwala na wiercenie nie tylko w miękkich materiałach – drewno, ale również w twardych – metal, beton. Głównym jej źródłem zasilania są dwa akumulatory, którego czas ładowania jednej z nich trwa w niespełna 40 minut. Bateria wytrzymuje około 2 godzin pracy. Baterie są litowo-jonowe a tym samym cała wiertarko-wkrętarka należy do urządzeń lekkich, bo waży w niespełna 1 kilogram. Taka wiertarka by móc prawidłowo funkcjonować musi posiadać dodatkowe oprzyrządowanie, które pozwala na dobranie odpowiedniego wiertła lub innych rzeczy w celu zakończenia pracy na czas.

Na rynku istnieje wiele rodzajów wiertarek-wkrętarek, tylko że ten rodzaj jest naprawdę dobrym wyborem dla osób ceniących sobie solidność i szybkość pracy przy użyciu tego typu narzędzi. W tym celu warto kupować od znanych i renomowanych firm, bo tylko wtedy takie urządzenie spełni nasze oczekiwania.