Lifestyle

Wciągająca literatura dotycząca masonów

 

Wolnomularze nazywani są inaczej masonami. To pradawne stowarzyszenie, które woje początki ma w działalności średniowiecznych cechów murarskich. Podobno budowniczowie katedr byli masonami. Z czasem do związków masońskich przyjmowana była szlachta, a nawet królowie potężnych, europejskich państw. Książki o masonerii są fascynujące i wciągające.

Ciekawe książki o wolnomularzach i ich tajemnicach

książki o masonachMasoneria owiana jest tajemnicą. Dziś wydaje się, że wolnomularze przestali istnieć, lecz literatura o tym tajemniczym stowarzyszeniu mówi zupełnie co innego. Warto przeczytać książki o masonach, by odkryć nieznane fakty dotyczące ich działalności. Jedną z bardziej tajemniczych rzeczy jest sama organizacja oraz jej rytuały. Loże masońskie istnieją na całym świecie i nigdy nie wiadomo, kto wchodzi w ich skład. Przedstawiciele lóż są bardzo tajemniczy i dyskretni. To właśnie rodzi wiele domysłów, teorii spiskowych i nieporozumień. Dzięki przekazom archiwalnym wiadomo, że wielu królów należało do lóż masońskich. W ich szeregach byli naukowcy, pisarze, poeci i politycy. Co ich łączyło? Czy chęć przejęcia władzy nad światem, a może pragnienie zdobycia Świętego Grala. W literaturze o masonach jest wiele faktów i mitów. Są fascynujące odkrycia, śledztwa dziennikarskie i świadectwa byłych masonów. Jeśli ktoś lubi tajemnicze historie, to książki związane z masonami przypadną mu do gustu.

Masoni kojarzą się ze skrywaną od lat tajemnicą. Ich symbole można spotkać w wielu miastach. Do charakterystycznych znaków należy piramida, która zdobi banknoty amerykańskie. Także cyrkiel i węgielnica opisywane są w książkach o masonach jako znak rozpoznawczy tej organizacji. Z literatury można dowiedzieć sie wielu fascynujących historii. Wciąż odkrywane są nowe fakty.