Rośliny i zwierzęta

Warunki dla agamy

Wiele osób coraz częściej decyduje się na zwierzęta, które znajdują się w różnego rodzaju terrariach. Często dzieje się tak ze względu na możliwość posiadania egzotycznych gatunków, które są charakterystyczne dla innych części świata. Takie zwierzę jest z pewnością wyjątkowe i wzbudza większe emocje.

Kupno własnego terrarium

terrarium dla agamyRównież terrarium jest bardzo wygodne, ponieważ zajmuje mało miejsca. Ponadto zwierzę można zostawiać w nim na dłuższe części dnia co przykładowo nie przeszkadza w codziennych obowiązkach domowników. Wśród najchętniej wybieranych gatunków znajduje się agama. Jednak ona wymaga od nas zapewnienia jej specjalistycznych warunków, które umożliwią jej prawidłowy rozwój. Terrarium dla agamy łatwo jest kupić w sklepie zoologicznym. Coraz częściej można zamówić już w pełni wyposażone. Jednak jeżeli chcemy je urządzić w sposób samodzielny to również nic nie stoi nam na przeszkodzie. Jednak wtedy należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwszą z nich jest oczywiście temperatura. Nasza agama jest bardzo ciepłolubna i lubi się wygrzewać. Dlatego wybór żarówki nie powinien być przypadkowy i warto ją dostosować. Tutaj nie powinno być miejsca na przypadek. Drugim elementem jest wilgotność. Ona również powinna być adekwatna. Nie które jaszczurki lubią wchodzić do wody dlatego często stawia się płytką miseczkę z jej zawartością. Oczywiście tutaj trzeba uważać. Szczególnie jeżeli mamy młode agamy. Wtedy woda powinna być bardzo płytka aby zapewnić bezpieczeństwo pupilowi.

Terrarium powinno mieć dodatkowo podłoże oraz ścianki z elementami do wspinaczki. Dzięki temu nasza agama będzie prawidłowo się rozwijała, a my nie będziemy mieli większych problemów z jej zdrowiem. Warto zwrócić na to uwagę i zastanowić się nad kupnem już urządzonego terrarium.