Usługi

Ustawienia systemowe Berta Hellingera

Wielu osobom wydaje się, że ze swoimi problemami poradzą sobie sami. Niestety, zdarza się, że jest to błędne przekonanie, które doprowadza do tego, że nasze problemy się nawarstwiają, a nasz depresyjny nastrój się pogłębia, nierzadko prowadząc do chorób psychicznych, których leczenie jest skomplikowane. Warto jest znacznie wcześniej rozpocząć skuteczną i efektywną terapię.

Profesjonalna terapia systemowa Hellingera na terenie Warszawy

terapia systemowa warszawaW ostatnim czasie ogromną popularnością zaczęły cieszyć się ustawienia systemowe Berta Helligera. Jest to rodzaj grupowej terapii, w której naprawiane są nasze relacje rodzinne. Według teorii, na której opiera się ta metoda, wszystkie nasze problemy wynikają z nieprawidłowych, zaburzonych, a nawet całkowicie zerwanych więzi rodzinnych, co miało miejsce nawet w dzieciństwie i odcisnęło piętno na nasze osobowości. Jeśli chodzi o metodę jaką jest terapia systemowa Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy kilka ośrodków specjalizujących się właśnie w tego rodzaju terapii. Ośrodki te są polecanymi punktami, w których znajdziemy pomoc i wsparcie. Sama terapia przynosi znacznie szybsze efekty, niż standardowa terapia u psychologa, czy też psychoterapeuty. Zdarza się, że wystarczy jedynie jedna sesja, aby uzyskać satysfakcjonujące nas rezultaty. Jeśli chodzi o samą terapię to prowadzona jest ona według ustalonego schematu, który w proces terapeutyczny angażuje wszystkich członków grupy. Odgrywają oni role poszczególnych członków naszej rodziny.

Prowadzący terapię jest w stanie w pełni zaangażować wszystkich uczestników, dzięki odpowiednio zadanym pytaniom. Wczuwają się oni w swoją rolę tak bardzo, że odczuwają oni odpowiednie emocje, mają adekwatne myśli, a także są w stanie odpowiedzieć, dlaczego postąpili tak, a nie inaczej oraz jakie uczucia się za tym kryją. Nic wiec dziwnego, że terapia odnosi takie efekty.