Dom

Technologia w służbie ekologii.

Marzeniem każdego ekologa są nowoczesne osiedla mieszkalne, które są samowystarczalne czyli same produkują sobie prąd, ogrzewają domy dzięki źródłom energii odnawialnych, w każdym domu nie tylko segreguje się śmieci ale i prowadzi racjonalne gospodarstwo domowe.

Ekologicznie technologie

Bateria słoneczna, fotowoltaikaBo ekologia to nie tylko recykling, to także świadome robienie zakupów, tak aby nie wyrzucać jedzenia oraz aby kupowanie żywności tak aby jej opakowania można było poddać recyklingowi. Ale to nie tylko kwestia żywności ale również i naszych nawyków oraz technologii, która pozwala samemu wyprodukować prąd dzięki temu, że została zastosowana fotowoltaika czy elektrownia wiatrowa. Ważne jest to, że nie konsumujemy prądu, który został wyprodukowany w wielkich elektrowniach spalających węgiel kamienny. Ciepło do ogrzewania domu możemy uzyskać na wiele sposobów, mogą nam w tym pomóc panele fotowoltaiczne śląsk, pompy ciepła działające na zasadzie powietrze-powietrze lub też ziemia-ziemia. Pewne zachowania i nawyki też nie mogą nam być obce, żyjmy wśród zieleni, to ona zamienia dwutlenek węgla na tlen, tak niezwykle dla nas ważny. A dzięki uprawie warzyw i owoców w przydomowym ogródku mamy możliwość jedzenia zdrowego, ekologicznego jedzenia.

Ale aby być ekologicznym i korzystać z większości dobroczynnych ekologicznych instalacji należy mieć sporo pieniędzy aby je sfinansować. Fajnie jeśli załapiemy się na program taki jak prosument czy dotacje unijne, wtedy z powodzeniem będzie nas stać na ekologiczne rozwiązania dla naszego domu.