Stacje diagnostyczne przypomną nam o przeglądzie

Od tego roku stacje kontroli pojazdów wprowadzają świetną i praktyczną usługę, która na pewno ucieszy każdego kierowcę. Chodzi o to, że od tego roku będziemy dostawać wiadomość sms z informacją o zbliżającym się terminie przeglądu. Nie musimy nawet wydawać specjalnej zgody na otrzymanie takiej informacji. Regulują to bowiem nowe przepisy, które na pewno ułatwią życie większości kierowców.

Spodziewajmy się smsa od diagnosty

wrocław stacja diagnostycznaJeśli kupujemy nowy samochód w salonie to pierwszy przegląd techniczny musimy wykonać dopiero po trzech latach. I jest to jedyny wyjątek, bo o tym terminie przypomnienia nie dostaniemy. Chodzi o to, że musimy wykonać chociaż jeden przegląd w dowolnej stacji diagnostycznej, żeby informacja o terminie zapisała się w ich bazie danych. Z tą techniczną nowinką najlepiej poradziło sobie miasto Wrocław stacja diagnostyczna w tym mieście wysyła smsy do klientów już od dwóch lat. Teraz jednak każda stacja w naszym kraju wyśle do swojego klienta zaproszenie na przegląd. Oczywiście nie będzie to oznaczało, że musimy go wykonać w tej czy innej stacji diagnostycznej. Mamy pełen wybór jeśli chodzi o miejsce, w którym sprawdzimy stan techniczny naszego samochodu. Zawsze jednak będzie tak, że informację o przeglądzie dostaniemy z tej stacji diagnostycznej, w której przegląd wykonaliśmy ostatnim razem. Dzięki temu żaden kierowca nie będzie już mógł powiedzieć, że zapomniał o terminie przeglądu technicznego.

Z całą pewnością takie smsy przypominające o przeglądzie technicznym będą ogromnym ułatwieniem dla każdego właściciela pojazdu. Niejednokrotnie zdarzało się przecież, że do diagnosty jechało się po terminie, bo po prostu się o nim zapomniało. Teraz już nie trzeba zapamiętywać dat, ani zaglądać do dowodu rejestracyjnego. Wystarczy czekać na smsa.