Usługi

Sprzątanie, prezenty, ciasto i świąteczna gorączka

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Choć tym drugim kojarzy się nie tylko z choinką i prezentami, ale także przygotowaniami i obowiązkami. Jednak każdy z nas posiada swoje własne, niezatarte wspomnienia z dzieciństwa, związane z Bożym Narodzeniem. Ulubione zapachy i smaki, do których chętnie wracamy w życiu dorosłym.

Dom pachnący czystością i świątecznym ciastem

grawerowany wałek do ciastaOczekiwanie na święta zaczyna się już z końcem listopada. Już wtedy mamy świadomość, że przecież za chwilę zacznie się grudzień, więc to już najwyższa pora, aby zacząć myśleć o przygotowaniach. Nie wiadomo dlaczego, ale tak się już utarło, że przed świętami każda pani domu dwoi się i troi, wywracając cały dom do góry nogami podczas sprzątania. Tak to już wygląda w polskich domach. Kiedy już posprzątamy każdy niedostępny kąt w mieszkaniu, wytrzepiemy dywany i umyjemy okna, można zacząć kompletować świąteczne prezenty. Żeby uniknąć sklepowych kolejek, warto zrobić wszystkie potrzebne zakupy stosunkowo wcześniej. Zakupy w ostatniej chwili wiążą się z nerwową atmosferą i często nieudanymi prezentami. Przemyślmy również menu na wigilijną kolację oraz resztę świątecznych dni, i dokonajmy stosownych zakupów. Warto również przejrzeć kuchnię w poszukiwaniu niezbędnych sprzętów. Maszynka do mielenia przyda się do zrobienia nadzienia na pierogi lub krokiety. Foremki do pieczenia ciasta oraz mikser, będą niezbędne w przygotowaniu wypieków. Do niektórych przygotowań zaangażujmy dzieci. Dekorowanie pierniczków będzie dla nich świetną zabawą. Przyda się grawerowany wałek do ciasta, którym zrobimy piękne, świąteczne wzory. Nasi milusińscy będą zachwyceni przyrządzonymi w ten sposób piernikami. Grawerowany wałek do ciasta przyda się również do pieczenia kruchych ciasteczek, czy do robienia wzorów w masie cukrowej, a nawet w czekoladzie. Doceni go każda pani domu z zamiłowaniem do pieczenia, dlatego może okazać się ciekawym pomysłem na prezent. Niektóre potrawy, jak na przykład pierogi z kapustą i grzybami, bigos lub krokiety, można przygotować wcześniej i zamrozić. Odpowiednio wcześniej należy też przygotować śledzie, aby miały czas na nabranie smaku.

Kiedy cały dom już wysprzątany, prezenty czekają schowane przed dziećmi, a zakupy zrobione, nie pozostaje już nic innego, jak wprawić się w świąteczny nastrój i cierpliwie czekać. Dzięki sprawnej organizacji, będziemy mogli delektować się tym cudownym magicznym okresem, bez obaw, że o czymś zapomnieliśmy.