Budownictwo

Sposób na podniesienie współczynnika energetycznego

Gdy w domu pojawia się wilgoć, lub za bardzo parują szyby, dobrym wyjściem jest zamontowanie rekuperatorów. Ten innowacyjny sposób, szybko zlikwiduje nie tylko skutki, ale również przyczyny powstawania wilgoci.

Innowacyjne zastosowanie wentylacji mechanicznej

wentylacja mechaniczna opolskieRekuperator to strumieniowy system wyciągowy, składający się z wymiennika ciepła, elektroniki i wentylatorów. Jego zadaniem jest wyprowadzanie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczenia, a wprowadzanie czystego i świeżego powietrza z zewnątrz. Powietrze które wpływa i odpływa, jest prowadzone oddzielnymi kanałami i nie ulega zmieszaniu. Za pośrednictwem miedzi, następuje przekazanie ciepła, co w znacznym stopniu podnosi skuteczność energetyczną systemu. W zimie jest to rekuperacja, a latem klimatyzacja powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu, współczynnik efektywności może sięgać nawet 90%. Dobrym dla mnie wyborem, okazała się wentylacja mechaniczna opolskie zakłady produkcyjne, to tam zastosowano innowacyjne rozwiązanie, które sprawiło że współczynnik energetyczny powietrza wynosił nawet 97%. Wynik ten uzyskano, poprzez stworzenie takiego procesu pozyskiwania świeżego powietrza, który nie wymaga filtrów. Zrezygnowanie z filtrów poprawiło znacznie jakość powietrza, ponieważ filtry niszczą jony, oraz doprowadzają do powstania źródeł zanieczyszczenia biologicznego. Ponieważ powietrza nie da się ulepszyć, a jedynie oczyścić, opolski producent zastosował połączenie wysokiej jakości materiałów i technologii przywracających odpowiednie właściwości powietrza.

W wyniku tych procesów otrzymano bardzo czyste powietrze, z zachowaniem jego ważnych składników energetycznych, jak właściwy skład jonu i innych materii cienkich. Dzięki takim rozwiązaniom redukujemy znacznie koszty ogrzewania zimą i klimatyzacji latem, jednocześnie zabezpieczając przy tym zdrowy mikroklimat bez wilgoci i grzybicy.