Jedzenie

Smaczna restauracja w Białymstoku

Wczoraj przyjechałam do Białegostoku i planuję wybrać się do smacznej restauracji, w której mogłabym zjeść regionalne danie. Nie mam rodziny ani znajomych w tym mieście, dlatego chyba najlepszym sposobem na znalezienie polecanej restauracji, będzie przeczytanie opinii na form. Wejdę zaraz w wyszukiwarkę internetową i poczytam komentarze klientów białostockich restauracji.

Polecane białostockie restauracje w centrum

gdzie dobrze zjeść białystokUdało mi się znaleźć ciekawe forum internetowe, dzięki któremu dowiedziałam się, że tak naprawdę w Białymstoku jest bardzo wiele niedrogich i smacznych restauracji. Zależy, kto jaką preferuje kuchnie. Ja jestem zwolenniczką tradycyjnej, polskiej kuchni, chociaż czasami skuszę się też na pizzę lub kebaba. Dzisiaj mam ochotę na ziemniaczki i roladę wołową z buraczkami. Do tego wypiłabym kompot z rabarbaru. Wpiszę w wyszukiwarkę internetową frazę: ,,gdzie dobrze zjeść Białystok i okolice”. Jak się okazuje, najwięcej pozytywnych opinii ma restauracja w samym centrum miasta. Przejrzałam na stronie internetowej menu i wiem, że można zjeść tam dania kuchni polskiej i węgierskiej. Ceny są dosyć przystępne jak na taką ekskluzywną restaurację. Jestem w stanie wydać na obiad trzydzieści pięć złotych, bo na droższy wydatek mnie nie stać. Mam wyliczone pieniądze na pobyt w Białymstoku, dlatego nie mogę szaleć. Planuję jeszcze wybrać się do muzeum i wejść na wieżę. Zadzwoniłam do tej restauracji i zarezerwowałam stolik na godzinę czternastą. 

Wybierając się do takiej eleganckiej restauracji muszę założyć coś szykownego. Chyba ubiorę swój nowy garnitur i wysokie szpilki. Czytałam, że ta restauracja urządzona jest w stylu barokowym, co mi bardzo dopowiada. Uwielbiam te klimaty, dlatego cieszę się już na samą myśl, że tam dziś zjem obiad.