Skuteczny sposób na wygłuszenie sufitu

Hałasy, jakie wydobywają się często z mieszkań nad nami, bywają uciążliwym problemem nie tylko za dnia, ale przede wszystkim nocą. Tupanie, chodzenie w szpilkach, czy dźwięk spadającego przedmiotu to najczęstszy powód budzenia się w nocy gdy mieszkamy w bloku ze słabą akustyką. Całe szczęście istnieją sposoby na to, aby niewielkim kosztem tego problemu się pozbyć.

Jak wygłuszyć sufit?

pełne wygłuszenie sufituDźwięk niosący się między kondygnacjami budynków potrafi być niezwykle uciążliwy zwłaszcza, gdy powstaje w trakcie czyjegoś chodzenia. Zwłaszcza, gdy mamy sąsiada lub sąsiadkę wstających do pracy o czwartej nad ranem lub nawet wcześniej. W takich sytuacjach nie trudno jest nas wybudzić, a przecież też chcemy wyspać się przed pracą. Całe szczęście pełne wygłuszenie sufitu jest możliwe nie tylko na etapie budowy bloku czy domu. Możemy zastosować różne metody wygłuszania po prostu remontując mieszkanie. Najczęściej w celu wygłuszania sufitu montuje się po prostu sufit podwieszany. Jest to rozwiązanie nie tylko dla wysokich mieszkań. Najcieńsza warstwa akustycznej wełny mineralnej to około pięciu centymetrów, a zatem nasz sufit finalnie może zostać obniżony o całe siedem centymetrów, co nie jest aż tak wielką różnicą. Dodatkowo pamiętajmy, że sufit podwieszany ma również świetne walory dekoracyjne. Jeżeli tylko połączymy go z ciekawym i nowoczesnym oświetleniem możemy zyskać spektakularne rezultaty.

Inną metodą na wygłuszanie sufitu jest zastosowanie paneli akustycznych. To równie świetny sposób na wytłumienie i sufitu i ścian. Panele akustyczne stosuje się w profesjonalnych studiach nagraniowych, salach weselnych, czy w kinach, co już świadczy o ich wysokiej jakości. Takie panele możemy zastosować również w naszych mieszkaniach decydując się na różnorodne warianty dekoracyjne.