Medycyna

Skuteczna psychoterapia par

Prawdziwe życie w związku zaczyna się tak naprawdę od momentu, kiedy ludzie ze sobą zamieszkają. Wcześniej mogą udawać pewne zachowania lub pokazywać się z jak najlepszej strony. Prawdziwe „ja” wychodzi dopiero wtedy, kiedy jesteśmy z kimś przez całą dobę.

Czy psychoterapie są skuteczne?

psychoterapia par MokotówW Polsce zgodnie ze statystykami z zeszłych lat, na trzy śluby przypada jeden rozwód, zatem jasno widać, że ludzie mają poważne problemy w związkach. Nieważne czy żyjemy z sobą w związku małżeńskim czy nieformalnym, bo gorsze i lepsze momenty są nieodzowną częścią życia każdego z nas. Kłótnia wbrew pozorom może być dobrą sytuacją, ale pod warunkiem, że zakończy się konstruktywnymi wnioskami. Jeżeli ludzie w związku nie potrafią się słuchać i wyrażać swoich potrzeb, to wielka awantura jest kwestią czasu. W relacjach damsko – męskich bywa różnie, gdyż ludzie mają skłonności do pewnych zachowań lub nawyki wyniesione z domu, które wcale im nie pomagają w budowaniu trwałej relacji. Jeżeli sobie nie radzimy z relacją, nie potrafimy znaleźć porozumienia, a chcemy ratować związek, to konieczna będzie psychoterapia par Mokotów jest obszarem, w którym znajdziemy najlepszych specjalistów z tej dziedziny. Polega ona na wspólnym dochodzeniu do źródła problemu, jego zrozumieniu i znalezieniu najlepszego rozwiązania w danej sytuacji. Czasem nie jesteśmy w stanie spojrzeć na siebie z boku i ocenić się krytycznie, bo nasze ego nam na to nie pozwala. Wtedy opinia i ocena psychoterapeuty może się okazać bezcenna.

Na pewno nie warto się męczyć w związku, w których dochodzi do przemocy, alkoholizmu czy wielu innych patologicznych zachowań. Lecz czasem psychoterapia pomaga parom, które utknęły w jednym punkcie i nie potrafią dalej rozwijać wspólnej relacji jaka ich łączy.