Usługi

Rzepy pasmanteryjne do wszywania

W przemyśle odzieżowym i galanteryjnym najczęściej stosuje się rzepy pasmanteryjne bez kleju. Są też zazwyczaj wybierane przez ludzi, który zajmują się tymi dziedzinami hobbystycznie. Głównym powodem jest fakt, że przyszyty rzep zawsze będzie trwalszy niż przyklejony. Wygląda też estetyczniej, dobrana kolorystycznie nić będzie niewidoczna, a klej zawsze może wyciec bokiem.

Gdzie kupić rzepy bez kleju?

rzep pasmanteryjny bez klejuZnajdziemy je praktycznie w każdej pasmanterii. Jednak te stacjonarne nie są jakoś dobrze w nie zaopatrzone. Tam na pewno znajdziemy rzep pasmanteryjny bez kleju w podstawowych kolorach. Zatem jeśli potrzebujemy rzep czarny, biały, ewentualnie szary, czy cielisty, możemy najpierw skierować swe kroki tam. Zdecydowanie bogatszy wybór mają jednak sklepy internetowe. Pasmanterie online są zresztą zaopatrzone lepiej we wszystkie półprodukty potrzebne do szycia. Stacjonarne to najczęściej małe prywatne sklepiki, w których zaopatrują się głównie ludzie rzadko korzystający z tego typu produktów. Czyli na przykład kiedy komuś odpadł guzik, czy rozpruła się bluzka. Ci, którzy kupują w pasmanterii częściej bądź w większych ilościach, raczej wybierają sklep internetowy. Tam znajdziemy rzepy pasmanteryjne bez kleju w wielu kolorach. Są również dostępne różne szerokości, a jeśli chodzi o długość to wybieramy tyle ile potrzebujemy, gdyż kupuje się je na metry. Najlepiej jednak takie zakupy robić na zapas, jeżeli wiemy, że w przyszłości będziemy potrzebować ich więcej.

Rzepy bez kleju sprawdzają się w przypadku wszelkiego rodzaju toreb, nerek, czapek, ale korzysta się z nich też w elementach odzieży. Są szeroko stosowane przez ludzi zajmujący się tworzeniem strojów postaci z gier, czy filmów, bowiem umożliwiają rozłączne połączenie elementów. Czasami również używa się ich jako zapięcia do butów, szczególnie sandałów, czy butów sportowych.