Usługi

Różne metody reklamy

Od kilku lat prowadzę własną firmę i doświadczam na własnej skórze tego, jak duża jest w dzisiejszym świecie konkurencja. W praktycznie każdej branży trzeba się mocno napracować od strony marketingowej, żeby zyskać na stałe klientów. Zauważyłam przez te kilka lat, że czasami niezwykle skuteczne są proste sposoby na reklamę. Ostatnio w mojej firmie zaczęliśmy stosować proste gadżety reklamowe. 

Brelok jako reklama

breloki reklamoweZawsze chciałam być niezależnym przedsiębiorcą. Nie czułam tego, żeby pracować na etacie do końca życia. Skutkiem takiego nastawienia jest to, że od kilku lat prowadzę własną firmę, która z roku na rok coraz mocniej się rozwija. Jednym z największych wyzwań jest zdobycie klientów. Współczesny świat biznesu charakteryzuje się dużą konkurencją. Potrzebny jest więc dobry pomysł na skuteczną reklamę. Zauważyłam, że czasami subtelne sposoby zdobywania klientów są skuteczniejsze od agresywnego marketingu. Chodzi głównie o to, żeby klient zaznajomił się z naszą marką. Od jakiegoś czasu rozprowadzamy więc wszelkiego rodzaju darmowe gadżety z logo naszej firmy. Ostatnim hitem są breloki reklamowe, które dołączamy w gratisie do produktów. Breloki te mają bardzo nowoczesny, a zarazem elegancki design i przedstawiają logo firmy. Jest to bardzo przydatny upominek, na który klienci mogą patrzeć bardzo często, kiedy przyczepią sobie brelok na przykład do kluczy. Takie breloki rozdaliśmy też pracownikom, żeby rozdali je swoim rodzinom.

Prowadzenie własnej firmy wymaga dużej kreatywności szczególnie w sferze marketingu. Zdobycie klienta nie należy bowiem do najłatwiejszych zadań. Ja, prowadząc własną działalność, postawiłam na urozmaicone formy reklamy. Ostatnio, na przykład, dużym zainetresowanie cieszą się breloki z logo naszej firmy. Ten bezpłatny gadżet pelni rolę skutecznej reklamy.