Zdrowie

Rozgrzewająca maść konopne na stawy

Prozdrowotne działanie wielu roślin znane było już w czasach średniowiecznych. Naturalna medycyna daje wiele możliwości terapeutycznych i pomaga w leczeniu schorzeń opornych na działanie leków farmakologicznych. Coraz częściej w skład wielu preparatów wchodzą aktywne związki występujące na przykład w konopiach. Stosowane są jako substancje wspomagające, a także terapeutyczne.

Lecznicze maści z konopi

konopne maści rozgrzewające na stawyBardzo popularne są konopne maści rozgrzewające na stawy stosowane przypadłościach bólowych i zwyrodnieniowych. Konopie posiadają bowiem wiele substancji prozdrowotnych, które zapobiegają zmianom degeneracyjnym w organizmie. Bogate są w związki kannabinoidowe, flawonoidy, sterole, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz minerały i witaminy. Pozyskiwany z nich tłuszcz w postaci oleju konopnego często jest nośnikiem kannabidiolu działającego przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Maści konopne stosowane są w przypadku dolegliwości związanych z urazami i chorobami o podłożu autoimmunologicznym. Uśmierzają ból, likwidują stan zapalny, a stosowane podczas fizykoterapii lub zabiegów manualnych prowadzą do szybkiej regeneracji tkanek. Mogą być stosowane podczas masażu leczniczego. Polecane są osobom cierpiącym na permanentne bóle kostno-stawowe spowodowane chorobami zwyrodnieniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz łuszczycowym zapaleniem stawów. Mogą być stosowane doraźnie lub systematycznie.

Polecane są przez fizjoterapeutów ze względu na swoje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Wszystkie produkty konopne dostępne na rynku posiadają certyfikaty potwierdzające legalność pochodzenia roślin. Są gwarancją wysokiej jakości składników, zwłaszcza tych działających leczniczo i terapeutycznie. Coraz częściej doceniane też są przez środowisko medyczne.