Reklama

Rola katalogów dla klientów

Byłem grafikiem w drukarni, a jak to bywa w tym zawodzie ma się naprawdę sporą konkurencją, która również stara się pozyskiwać klientów na wszelkie możliwe sposoby. Dobrze wiedziałem, że muszę zebrać wszystkie moje realizacje w jedną całość i od razu wpadł mi do głowy pomysł katalogu, który na pewno będzie sprawdzał się bardzo dobrze.

Produkcja i projekt materiałów do druku

znana drukarnia internetowaJeśli jednak chodzi o druk katalogów, to z powodzeniem może je zlecić drukarni, a z racji tego, że sam jestem grafikiem, na pewno poradzę sobie z przygotowaniem projektu do druku. Kluczowe będzie ściągnięcie od wybranej drukarni niezbędnej specyfikacji oraz parametrów, na których muszę się skupić. Znana drukarnia internetowa zajmująca się folderami i nie tylko sprawia, że można mieć wolną rękę w dobieraniu takich zdjęć, które chcemy pokazać klientom. Klienci często proszą o pokazanie im realizacji, za które byłem odpowiedzialny. Nic dziwnego, chcą się przecież upewnić, że znaleźli odpowiednią osobę do wykonywania prac. Jako grafik też wiem, że druk katalogów jest wykorzystywany przy użyciu bardzo zaawansowanych technologicznie maszyn, które ustawiane są przez pracowników z odpowiednimi kompetencjami. Dzięki nim właśnie można oczekiwać najlepszej jakości wydruków oraz atrakcyjnych terminów jeśli chodzi o realizację. Druk katalogów pamiętam, że po raz pierwszy zleciłem online, gdyż było to dla mnie o wiele bardziej wygodne. Stwierdziłem, że jedyne, co muszę zrobić, to przesłać odpowiedni dla mnie plik online, który zostaje później odebrany przez pracownika drukarni i dalej przebiegają nad nim prace.

Wiedziałem, że im bardziej przyłożę się do mojego katalogu, tym będę cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem w branży oraz wśród osób, które chcą zlecić mi jakieś prace. Jako grafik trzeba się przecież czymś wyróżniać, a moim przypadku był to katalog.