Budownictwo

Rodzaje sufitów napinanych

Planowanie remontu lub wykończenia mieszkania lub innego lokalu użytkowego rozpoczyna się badaniem i przeglądem dostępnych materiałów. Warto zwrócić uwagę na propozycje nietuzinkowe, które wprowadzą powiew świeżości i bardzo ciekawy efekt dekoracyjny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są sufity napinane świetnie współgrające z innymi technikami budowlanymi.

Powłoki sufitów napinanych

sufit napinany gwieździste nieboProdukcja sufitów napinanych opiera się na membranach wytwarzanych z PVC, tkanin satynowych oraz tkanin poliestrowych. Oferta producentów jest bardzo szeroka tym bardziej, że na podstawowych modelach można budować indywidualne projekty dopasowane do potrzeb i wymagań klientów. Wśród popularnych wśród odbiorców rodzajów sufitów jest z całą pewnością sufit napinany gwieździste niebo. Jest on konstruowany na bazie specjalnie przygotowanej powłoki i dedykowanemu sufitom napinanym specjalistycznego oświetlenia światłowodowego. Efekt gwiazd powstaje dzięki licznym światłowodom umieszczanym poniżej powłoki sufitu (efekt spadających gwiazd), w płaszczyźnie powłoki lub tuż za nią. W dwóch pierwszych przypadkach powłoki sufitowe są perforowane. Całość instalacji elektrycznej jest umieszczona za powłoką sufitu. Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem przy najbardziej dekoracyjnych modelach sufitów. Pozwala na budowanie nastroju i klimatu wnętrza. Oprócz światłowodów podstawowym rodzajem systemów oświetleniowych są oszczędne lampy ledowe. Sufit napinany to rozwiązanie bardzo trwałe i zapewniające estetykę na najwyższym poziomie.

Producenci sufitów napinanych pracują na membranach dostarczanych przez najlepszych wytwórców europejskich i światowych dzięki czemu decydując się najwyższej jakości. Aby poznać pełna ofertę licznych polskich producentów warto odwiedzić ich strony internetowe.