Hobby

Remont i kupno nowych łóżek drewnianych

W ostatni długi weekend nadszedł moment na który oczekiwały moje dzieci czyli generalny remont w ich pokoju i wymiana mebli. Wszystko miały już wymyślone łącznie z kolorami ścian, obrazami i gdzie będą stało nowe wyposażenie pokoju. Wsiedliśmy razem do samochodu i udaliśmy się na wspólne zakupy. 

Drewniane łóżka najlepszym wyborem

łóżka drewniane dla dzieciCałe zakupy mijały w bardzo przyjaznej i spokojnej atmosferze co było dla mnie zaskoczeniem bo zazwyczaj córki mają odmienne zdania. Kiedy mieliśmy już wybranie wszystkie potrzebne kolory farb udaliśmy się na dział meblowy gdzie najbardziej wszystkim spodobały się łóżka drewniane dla dzieci. Wystarczyło tylko sprawdzić czy wymiary są odpowiednie tak żeby idealnie pasowały na długość ściany. Kiedy mieliśmy pewność, że mebelki będą pasowały udaliśmy się do kasy. Dziewczynki przez cały weekend były bardzo podekscytowane i nie mogły się doczekać kiedy będą mogły spędzić pierwszą noc w swoich nowych łóżkach. W dużej mierze zdecydowaliśmy się na łóżka drewniane z powodów estetycznych drewno jest na tyle neutralne, że praktycznie pasuje do każdego wnętrza, są bardzo lekkie więc w każdej chwili można je przestawić w inne miejsce bez potrzeby rozbierania całego stelażu. Co często bywa problemem łóżek metalowych, które swoją drogą nie są zbyt bezpieczne dla dzieci między innymi z powodu swojej wagi i miejscami ostrych zakończeń powstałych w procesie produkcji. W niedzielę popołudniu łóżka już skręcone stanęły na swoich miejscach, a dziewczynki w końcu mogły się na nich położyć.

Wymieniając meble w pokojach naszych dzieci pamiętajmy, żeby mebel przede wszystkim był bezpieczny w użytkowaniu bez żadnych ostrych krawędzi i zakończeń. Dzieci powinny brać czynny udział w wybieraniu umeblowania bo to przecież będzie ich królestwo.