Technologia

Przenośny spektrometr ramana

Przyrząd jakim, jest spektrometr Ramana, wykorzystywany jest w farmaceutyce oraz w przemyśle. Szerokie zastosowanie znajduje również w badaniach biologicznych, czy też innych sytuacjach, w których wykonywana jest szczegółowa analiza określonych substancji, już na bazie składu cząsteczkowego. Zwykle praktykuje się używanie stacjonarnych przyrządów, którymi są spektrometry, związku z czym problem może pojawiać się, w przypadku gdy badania trzeba dokonać poza terenem laboratorium.

Praktyczne rozwiązanie, dotyczące spektrometru

mobilny spektrometr ramanaNa szczęście w takich sytuacjach również można znaleźć rozwiązanie. Doskonale sprawdza się na przykład mobilny spektrometr Ramana, dzięki któremu badań można dokonywać w dowolnym miejscu, a nie tylko w laboratorium. Spektrometr taki, jest dostępny w formie przenośnej, a jego transport nie sprawia praktycznie żadnych problemów. Znajduje się on w niewielkiej skrzynce, dzięki której urządzenie jest bezpieczne, nawet w przypadku gdy znajduje się w jadącym akurat samochodzie. Spektrometru takiego można używać dosłownie każdym miejscu. Tak jak klasyczne spektrometr Ramana, wersja przenośna cechuje się między innymi wysoką czułością oraz niezwykłą trwałością, a jego użytkowanie jest niezwykle łatwe. Spektrometry takie są naprawdę małe oraz niezbyt ciężkie, w związku z czym można zabierać je ze sobą, nawet w przypadku pieszych podróży. Dodatkowo cena takiego urządzenie nie jest zbyt wygórowana, a efekty jakie daje jego zastosowanie, są naprawdę wspaniałe.

Urządzenie, jakim jest spektrometr Ramana, znajduje naprawdę bardzo szerokie zastosowanie, w różnego rodzaju badaniach. Dlatego właśnie producenci znaleźli również rozwiązanie, dla osób które muszą dokonać określonych badań, poza terenem laboratorium. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się przenośny spektrometr Ramana, dzięki któremu badania będzie można wykonać dosłownie w każdym miejscu, a nie tylko na terenie laboratorium.