Przemysł

Promienniki gazowe w kościołach

Nie ulega wątpliwości, że kościół nie jest miejscem, w którym można spokojnie machnąć ręką na odpowiednie ogrzewanie. Co więcej, nierzadko bywa tak, że to właśnie brak wysokiej temperatury powoduje, że ludzie wracają do domów zakatarzeni i z niewielką gorączką. Dlatego trzeba zadbać o to, aby świątynia była we właściwy sposób dogrzana.

Kościół ogrzewany promiennikami

ogrzewanie promiennikami gazowymiKościół jest przestrzenią, w której niezwykle trudno utrzymać wysoką temperaturę, dlatego należy stosować mniej konwencjonalne rozwiązania. Świetnie sprawdzą się tu promienniki gazowe, które nie dość, że będą w stanie ogrzać wiernych, to jeszcze ich wydajna i ekologiczna praca może przyczynić się do większej oszczędności parafii. Kościoły potrzebują ciepła nawet jesienią i wiosna, a co dopiero mówić o sezonie zimowym, kiedy to potrafi być naprawdę nieprzyjemnie. Jest to o tyle ważne, że właśnie w sile zimy wypadają kluczowe święta kościelne, takie jak Boże Narodzenie, zatem wierni całymi grupami spotykają się w świątyniach. Kościół jednak, poza tym, że jest budowlą sakralną, to jest także budynkiem, w którym trzeba zadbać o esencjonalne elementy związane z komfortowym przebywaniem w tej przestrzeni. Ogrzewanie promiennikami gazowymi może okazać się strzałem w dziesiątkę. Latem nie ma problemu, bo ceglane, kościelne mury dobrze izolują ciepło, aczkolwiek zimą pojawia się ogromny problem, ponieważ standardowe ogrzewanie konwekcyjne może być problematyczne do zainstalowania.

Każdy większy kościół powinien zainteresować się promiennikami. Są one doskonałym źródłem ciepła, a przy tym nie generują poważnych kosztów i nie są niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Wszystko można zdziałać dzięki kilku promiennikom. Wierni będą mogli w spokoju rozsiadać się na kościelnych ławkach i ogrzać po krótkim spacerze na zimnym powietrzu.