Biznes

Projektowanie programów do hoteli

Jako programista pracuje już dobrych kilka lat. Cieszę się, że w  mojej pracy się realizuję. Ostatnio otrzymałem dosyć duże zlecenie aby zaprojektować oprogramowanie dla hoteli na całym świecie. To znana sieciówka a polecił im mnie jeden z moich klientów. Ochoczo zgodziłem się na spotkanie. 

Hotele były zachwycone nowym oprogramowaniem 

oprogramowanie dla hoteluKiedy spotkaliśmy się w jednym z biznesowych centrów byłem zachwycony ogólnie wyglądem pomieszczenia. Było widać, że osoby które zaprosiły mnie na spotkanie traktują bardzo poważnie swoją pracę i to, co chcą mi powierzyć. A nie  było to byle co. Chodziło im o to, abym zaprojektował najlepsze możliwe oprogramowanie dla hotelu w taki sposób, aby pasowało one do każdej sieci jak również każdego kraju. To było olbrzymie wyzwanie. Na samym początku ja powiedziałem jak widzę aplikację, później oni. Nie wiem w ogóle skąd do mojej głowy przychodziły kolejne pomysły na to co można ulepszyć, co zamienić. Zaproponowałem również integrację pakietów, aby klienci mogli zobaczyć ile jest wolnych miejsc w hotelu i jakie są szanse na rezerwację. Moi klienci byli zachwyceni moją inwencją twórczą i cieszyli się, że to właśnie mi powierzyli to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Miałem cztery miesiące. Wydaje się, że to sporo czasu jednak pracy było mnóstwo. Okazało się jednak, że robiłem to z olbrzymią pasją i zaangażowaniem. Raz na dwa tygodnie wysyłałem raporty. Byli zachwyceni efektami. Kiedy już zakończyłem pracę razem z rodziną zaproszenie do trzech hoteli w Europie.

Zostaliśmy również zaproszeni na premierę oprogramowania do Paryża. Moja żona oraz dzieci były zachwycone podróżą, jednak najbardziej cieszy mnie to, że były dumne ze mnie i głośno klaskali, kiedy przedstawiali mnie jako twórcę najlepszego w historii oprogramowania dla hoteli.