Hobby

Profesjonalny sprzęt wędkarski.

Opublikowany

No więc zacznijmy od początku. To jest moja trzecia łódź. Dwie pozostałe miałem wiosłowe, i nie chciałem już kolejnej takiej. Niestety mało jest łodzi, które by mnie zainteresowały i spełniałyby moje wymagania, więc wybierałem spośród dwóch modeli. Najważniejsza dla mnie była waga, taka aby dała się zwodować np. na plaży.

Profesjonalny sprzęt wędkarski kosztuje prawdziwy majątek

łódkaWażne jest też żeby laminat był dość gruby. Jest to ważne aby nie przeciekała. Łódź może być jedno lub dwuosobowa. Do łodzi warto jest dokupić echosondę po to aby np. zbadać dno. Wybór echosondy nie jest łatwy ponieważ zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest cena. Ona zawsze jest czynnikiem, który determinuje nasze zakupy. Idąc tym tropem, następnym czynnikiem jest jak zawsze marka. Chcemy by była jak najlepsza, ale niestety to kosztuje. Myśląc o echosondzie warto zainwestować w taką z GPS-em ponieważ zawsze bez problemu trafimy na łowisko, na którym byliśmy ostatnio. Jest to bardzo wygodne szczególnie gdy pływamy po dużych jeziorach i nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich naszych miejsc. Oczywiście jeśli sonda z GPS-em to powinna być z kolorowym wyświetlaczem. No i ostatni warunek czyli kąt jaki ma ta sonda. Zasadniczo im mniejszy kąt to od większych głębokości spełnia swoje funkcje. Kąty są bardzo różne od 20 do 120 stopni oraz nawet sondy 3D. Każda z nich ma też jakąś funkcje obrazu dna. Silnik elektryczny do łodzi jest ważny, echosonda również, ale jednak warto również zainwestować w Baofeng czyli łączność bezprzewodową, która zapewni nam bezpieczeństwo ponieważ mamy tą łączność i w razie niebezpieczeństwa możemy wysłać sygnał S.O.S.

Wszystko jednak zależy od naszych funduszy i predyspozycji. Warto zawsze posiłkować się forami internetowymi, zasięgnąć rady od innych wędkarzy niż po prostu wybierać w ciemno u trafić na jakiś bubel