Potrzebowałam podstawowego szkolenia dla szczeniaków

Kiedy adoptowałam ze schroniska małego, pięknego szczeniaczka byłam pewna, że szybko uda mi się go opanować i nauczyć ważnych dla mnie komend, takich jak stój czy do nogi. Niestety, szybko przekonałam się, że to nie jest takie proste, jak mi się wcześniej wydawało. Pies okazał się tak nieposłuszny, że po trzech miesiącach miałam go już kompletnie dość.

Zalety podstawowych szkoleń dla szczeniąt

podstawowe szkolenie szczeniaków w warszawiePożaliłam się mojej przyjaciółce z pracy, że nie wiem już, co robię nie tak i jak to zmienić. Bardzo nie chciałam oddawać psa ponownie do schroniska, ale nie mogłam już udawać, że nic się nie dzieje. Wtedy ona zaproponowała mi udział w profesjonalnych szkoleniach dla zwierząt. Dowiedziałam się od niej, że powinny mi one bardzo pomóc, ponieważ dowiem się tam jak pracować z psem i w jaki sposób spełniać jego potrzeby społeczne. Wtedy też szczeniak powinien mi być bardziej posłuszny. Uznałam, że warto skorzystać z takich szkoleń. Bez problemu znalazłam podstawowe szkolenie szczeniaków w Warszawie. Mieszkałam niedaleko ośrodka, który prowadził te zajęcia, dlatego nie miałam żadnego problemu z dojazdem. Szybko przekonałam się także, że to było bardzo dobre rozwiązanie. Zajęcia były prowadzone przez psiego behawiorystę. W tym ośrodku można było skorzystać zarówno ze szkoleń indywidualnych, jak i grupowych, które miały na celu socjalizację psa z innymi zwierzętami oraz ludźmi.

Skorzystałam zarówno z jednych, jak i drugich szkoleń. Byłam wprost niesamowicie zaskoczona pozytywnymi efektami. Już po pierwszych kilku tygodniach szkoleń mój pies okazał się o wiele bardziej posłuszny i grzeczny, a ja wreszcie mogłam bez stresu wyjść z nim na spacer. Okazało się, że problem leżał nie tylko w nim, ale także we mnie. Trener psów naprawił relacje między nami i pokazał mi wiele ćwiczeń.