Poszukiwania doświadczonego trenera personalnego

Ostatnio zdecydowałam, że czas o siebie bardziej zadbać. Zbliżało się lato, a mój brzuch ciągle rósł, ponieważ cały czas się objadałam. W końcu doszłam do wniosku, że najlepiej będzie przejść na dietę i rozpocząć ćwiczenia. Wymyśliłam, że bieganie to najlepsza forma aktywności fizycznej, która z pewnością poprawi moją kondycję. Szybko przekonałam się jednak, że nie jest to takie proste, jak mi się wydawało.

Skorzystałam z pomocy trenera personalnego od biegania

doświadczony trener personalny - bieganieMoja kondycja była naprawdę bardzo słaba i już po kilku próbach zwichnęłam kostkę. Kiedy doszłam do siebie, stwierdziłam, że teraz podejmę się tego zadania w bardziej profesjonalny sposób. Na początek zdecydowałam się poszukać dla siebie trenera personalnego. Uznałam, że pod czujnym okiem takiej osoby na pewno „nie nabawię” się znowu kontuzji i nie narzucę sobie zbyt forsownego tempa. Z pomocą przyszła mi moja koleżanka, która poleciła mi odpowiednią osobę. Był to doświadczony trener personalny – Bieganie to jedna z dyscyplin, na których zna się on naprawdę bardzo dobrze. Zachęcona pozytywnymi opiniami na jego temat, skontaktowałam się z nim jeszcze tego samego dnia. Szybko przekonałam się, że była to dobra decyzja. Przede wszystkim dlatego, że podszedł on do moich ćwiczeń i biegania w sposób indywidualny i pełen zaangażowania. Nie tylko pokazał mi odpowiednie techniki i narzucił mi odpowiednie tempo ćwiczeń.

Dowiedziałam się od niego, na co powinnam zwrócić uwagę przed i po treningu, a także w jaki sposób narzucić sobie tempo ćwiczeń, tak aby było to bezpieczne dla mojego stanu zdrowia. Aż trudno mi było w to uwierzyć, ale kiedy próbowałam biegać za pierwszym razem, zupełnie nie pomyślałam o tak podstawowych kwestiach. Teraz, pod okiem tego trenera „nie nabawiłam” się już kontuzji.