Motoryzacja

Poradnik do czyszczenia samochodów

Jesteśmy społeczeństwem mobilnym i przeciętny człowiek nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Jest to dość spory wydatek dla każdego lecz gdy dobrze zainwestujemy w samochód służy nam on przez wiele lat.  Eksploatujemy go bardzo mocno i często a co za tym idzie od czasu do czasu warto o samochód zadbać.

Profesjonalne czyszczenie samochodów

poradniki auto detailingoweOczywistym jest, że najczęściej jedziemy na myjnię i polerujemy lakier, natomiast dodatkowo warto zainwestować w detailing. Jest to całościowy zespół czynności jakie mają na celu pielęgnacje naszego samochodu. Jest to coś więcej niż samo mycie. Tradycyjne mycie samochodu opiera się na podstawowym namydlaniu, spłukiwaniu i później nabłyszczaniu. W detailingu jest to dopiero pierwszy etap. W sklepach dostępne są poradniki auto detailingowe. Tam przeczytać możemy szczegółowo o kolejnych procesach. Zazwyczaj po pierwszym płukaniu samochodu zabieramy się za wszelkie zakamarki i trudno dostępne miejsca. Na myjni znajdziemy wiele produktów, które pomogą nam wyczyścić dokładnie takie miejsca. Jest to ważne, gdyż często nie zdajemy sobie sprawy jak dużo jest zabrudzeń w miejscach niewidocznych gołym okiem. Później zabieramy się za koła i felgi. Są to przedmioty reprezentatywne w naszym samochodzie zatem skupiamy na tym dużo uwagi. Do mycia kół i nadkoli używamy specjalnych szczotek do czyszczenia felg oraz chociaż podstawowy płyn dający sobie radę z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Kolejnym etapem jest usuwanie ciężkich zabrudzeń takich jak smoła. W tym celu również niezbędne będą specjalistyczne środki, które kupimy chociażby w sklepach z artykułami samochodowymi. W poradnikach auto detailingowych jest wiele przykładowych adresów, gdzie możemy się udać aby spełnić ten obowiązek. Takie poradniki możemy kupić w wielu miejscach.