Medycyna

Pomady do brody – pomoc w ułożeniu zarostu

Układanie włosów brody może być bardzo skomplikowane. Wiedzą o tym mężczyźni, którzy nie używają profesjonalnych kosmetyków do swojej brody. Nie da się ukryć, że kosmetyki do brody działają inaczej niż zwykłe kosmetyki do włosów na głowy. Inny też jest włos – broda ma znacznie grubsze włosy, większe łuski.

Wysoki połysk i mocny chwyt pomad do brody

reuzel pomadaWłosy brody są podatne na przesuszanie i są narażone na wiele czynników z zewnątrz – zwłaszcza w czasie jedzenia, picia czy palenia papierosów. Ułożenie brody po kąpieli może być bardzo trudne, dlatego każdy brodacz powinien zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki. Wśród nich znajduje się np. pomada do brody. Pomady znanej marki Reuzel charakteryzują się nie tylko wysokim połyskiem, ale również mocnym chwytem. Pomada ta została stworzona przez holenderski barber shop o nazwie Schorem. Dzięki takiemu produktowi jak reuzel pomada można bardzo szybko, bez żadnych problemów ułożyć włosy brody. Baza pomady jest oparta na wodzie. Warto wybierać właśnie takie pomady, bo później można je łatwo zmyć, biorąc prysznic. Pomady, które opierają się na tłuszczowym składzie, niestety są później trudne w zmyciu z brody. Dokładnie tak samo jest z lakierami, żelami, gumami i pastami do włosów na głowie – te oparte na bazie wodnej nie powodują przetłuszczania się włosów. W Europie marka Reuzel jest zdecydowanie jedną z najbardziej rozchwytywanych.

W porównaniu z innymi markami ceny nie są wcale przesadzone. Pomadę można kupić już za około 60 zł w sklepach internetowych. Są to produkty najwyższej klasy, które nie zawiodą żadnego właściciela brody. Pomady można stosować zarówno przy niewielkim zaroście jak i przy bardzo bujnej brodzie, która rozrasta się na wszystkie strony i ma tendencję do skręcania. Pomada poradzi sobie z tym problemem doskonale.