Finanse

Polecane kasy fiskalne

Na rynku znajdziemy kilku wiodących producentów sprzętu fiskalnego, który sprawdzi się w każdej firmie. Oferują oni przede wszystkim kasy fiskalne, drukarki fiskalne lub cały niezbędny asortyment, który współpracuje z tymi urządzeniami.

Co musi zawierać dobra kasa fiskalna?

kasy fiskalne olsztynZgodnie z definicją, kasa fiskalna jest urządzeniem elektronicznym, które służy do rejestracji obrotu oraz należnego ze sprzedaży podatku od towarów i usług. Jest to niezbędne urządzenie, które musi posiadać każdy przedsiębiorca prowadzący sprzedaż detaliczną towarów lub usług. Jej zakup może nastąpić najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności i jeszcze koniecznie trzeba dokonać jej fiskalizacji i zgłoszenia do odpowiedniego urzędu. Jeżeli interesują nas kasy fiskalne Olsztyn jest miastem, w którym znajdziemy kilka salonów z modelami kas różnych producentów. Są to przeważnie serwisy, które poza sprzedażą urządzeń fiskalnych prowadzą ich naprawy i przeglądy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda kasa powinna przechodzić przynajmniej raz na dwa lata przegląd techniczny, który ma na celu sprawdzenie jej stanu, usunięcie ewentualnych usterek czy wymianę zużytych elementów. Kasy fiskalne przede wszystkim muszą mieć możliwość współpracy z terminalami płatniczymi, czytnikami kart, skanerami kodów kreskowych czy wag. Mogą one mieć formę stacjonarną z szufladą kasową lub mobilna z wbudowanym akumulatorem. Nowością na ryku od kilku lat są kasy fiskalne online, które wymagają stałego łącza z siecią internetową.

Kasa fiskalna powinna być dostosowana do rodzaju działalności, formy jej prowadzenia i wielości asortymentu. Im większą potrzebujemy pamięć w kasie, tym wyższa będzie jej cena. Za najtańsze modele trzeba zapłacić niecałe dziewięćset – tysiąc złotych.