Motoryzacja

Polecane grube powłoki ceramiczne

Powłoki kwarcowe, które niegdyś były powszechnie stosowane, dawno straciły rację bytu. Obecnie w większości przypadków wykorzystuje się powłoki ceramiczne. Takie rozwiązanie ma szereg różnych zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim są bardziej trwałe i wytrzymalsze.

Grube powłoki ceramiczne zapewniają ochronę

gruba powłoka ceramiczna na lakierKażdy lakier samochodowy wymaga odpowiedniej ochrony. Jest bowiem szczególnie podatny na uszkodzenia pod wpływem czynników atmosferycznych. Zdarzają się również liczne przypadki otarć o jakiś przedmiot lub inny pojazd. W wyniku tego typu czynników często dochodzi do wgnieceń w karoserii i zarysowań. Z cała pewnością wygląda to nieestetycznie. W sklepach rożnego rodzaju dostępne są specjalne powłoki ochronne, które jako silnie wiążące się komponenty dostraja się głęboko do lakieru. Istnieją rozmaite rodzaje powłok ochronnych. Specjaliści są jednak zdania, że najlepiej sprawdza się gruba powłoka ceramiczna na lakier. Dlaczego akurat powłoka ceramiczna? Otóż niegdyś do ochrony lakieru na karoserii stosowano powłoki kwarcowe. Nie dawały one jednak zbyt wystarczającej ochrony. Zdarzało się, że pomimo zastosowania grubej warstwy powłoki dochodziło do wyraźnych odkształceń na karoserii. Tymczasem powłoka ceramiczna zapewnia dużo lepszą ochronę. Jest trwalsza i znacznie głębiej wnika do lakieru. Oczywiście tego typu rozwiązanie jest o wiele kosztowniejsze. Nie ulega jednak wątpliwości, że kierowcy mogą liczyć na o wiele lepsze efekty.

Lakier samochodu jest narażony na uszkodzenia. Przede wszystkim lakier samochodowy uszkadza się w wyniku czynników atmosferycznych. Dlatego też wymaga profesjonalnej ochrony. Warto zainwestować w dobrej jakości powłokę. Najlepiej wybrać powłokę ceramiczną, która zapewnia doskonałą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.