Moda

Panujemy prezent przy użyciu bibułki

Sztuka pakowania prezentów o nieregularnych kształtach bywa skomplikowana. W czasie przygotowań często skupiamy się przede wszystkim na podarunkach, znacznie mniej w takim przypadku myślimy o ich pakowaniu. Wszystkie, nawet najbardziej symboliczne prezentu, powinny zostać ładnie zapakowane. Warto więc zastanowić się nad tym, czy zapakować prezent w torebkę prezentową, papier do pakowania czy w bibułkę. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Stosujemy bibułki do pakowania

bibułkaAby pakowanie prezentów nie zajęło zbyt wiele czasu, warto od razu zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, takie jak torebki, kolorowy papier, folie celofanowe, bibułki, wstążki, nożyczki oraz naklejki. Najłatwiej się pakuje prezenty, które mają regularne kształty, ponieważ wystarczy papier czy torebka i wszystko doskonale się prezentuje. Znacznie bardziej problematyczne może być pakowanie prezentów o nieregularnych kształtach. Przydatnym produktem do pakowania prezentów jest bibułka. W tym zakresie warto wykorzystać cienką bibułkę. Potrzebne będą dwa kawałki, które kładziemy jeden na drugim w taki sposób, aby ich rogi się nie pokrywały ze sobą. Na środku należy postawić upominek, opasać go papierem i ściągnąć u góry gumką. W dalszej kolejności warto obwiązać prezent kolorowym sznurkiem czy wstążką, najlepiej w pasującym odcieniu, natomiast z wystających bibułek należy uformować estetyczny pióropusz. W ten sposób można pakować na przykład okrągłe przedmioty, jak piłka czy wazon.

W czasie pakowania podarunków o nieregularnych rozmiarach możemy wykorzystywać także zwykły rękaw do pieczenia. Wystarczy do niego włożyć oprócz prezentu odrobinę sianka albo pociętą bibułę, która będzie dodawać uroku i zawiązać wstążką. Opcją dla najbardziej leniwych osób, które cenią wygodę, będzie pakowanie podarunków do torebek, choć jest to najbardziej banalne rozwiązanie. W celu urozmaicenia warto przyczepić do torebki atłasową kokardę.