Budownictwo

Opłacalność odwiertu studni głębinowej

 

Zastanawialiście się kiedyś nad studnią głębinową? Jedni uważają, że to świetny pomysł, dzięki któremu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ będziemy korzystać z własnego ujęcia wody, za które nikt nie będzie pobierał opłat tak jak w przypadku korzystania z wody z sieci wodociągów.

Studnia głębinowa – czy to się nam opłaca?

wiercenie studni na działce wrocławMając duży ogród musimy liczyć się z tym, że nasze rachunki za wodę będą wysokie, ponieważ będziemy jej potrzebować, aby podlewać rośliny, szczególnie w okresie upałów. Wtedy wszystkie rośliny potrzebują jej najbardziej by mogły pięknie kwitnąć. Jest jednak sposób, dzięki któremu możemy zaoszczędzić. Jaki? Otóż wystarczy zdecydować się na studnię głębinową. Dzięki niej będziemy mieli własne ujęcie wody, z której nikt nie będzie nas rozliczał. Pomimo iż na początku musimy wyłożyć kilka tysięcy na odwiert i montaż studni to koszty te bardzo szybko nam się zwrócą, a to jest przecież najważniejsze. Porównując koszty wody tej z sieci wodociągów oraz ze studni różnica w cenie jest bardzo duża. W tym pierwszym przypadku płacimy za metr sześcienny wody około 6 złotych, co w przeliczeniu na miesiąc w domku jednorodzinnym daje sporą sumę, wliczając do tego jeszcze koszty podlewania ogrodu. Natomiast w przypadku studni za ten sam metr będziemy musieli zapłacić niecałą złotówkę i to wliczając już koszty wydobycia wody. Jest to kolosalna różnica, dlatego wiercenie studni na działce Wrocław jest tak opłacalne.

Odkąd wraz z mężem zdecydowaliśmy się na studnię głębinową zaoszczędziłam sporą sumę pieniędzy. Poza tym wszystkie prace związane z odwiertami oraz montażem studni trwają zaledwie kilka dni. Należy jednak znaleźć profesjonalną ekipę, która zajmie się tym zleceniem. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko jest dobrze podłączone.