Uroda

Olej shea w pielęgnacji

Zainteresowanie domowymi sposobami na pozyskiwanie wysokiej jakości kosmetyków z naturalnych składników sprawia, że wiele niewielkich manufaktur specjalizuje się niemal wyłącznie sprzedaży surowych składników. Jednym z nich bardzo często jest masło shea znane ze swoich dobroczynnych właściwości dla włosów i skóry.

Jak wykorzystać masło shea?

masło shea naturalneSamodzielna produkcja kosmetyków oraz stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych przy użyciu wyłącznie naturalnych składników stają się coraz popularniejsze. Dlatego też zwiększa się zainteresowanie między innymi olejami. Jednym z najpopularniejszych jest masło shea naturalne. Jest ono rodzajem oleju, który w pokojowej temperaturze przebiera stałą konsystencję. Im cieplej jednak tym ten staje się coraz bardziej miękki i w końcu się roztapia. Dlatego doskonale nadaje się jako baza wielu domowych kosmetyków. Przy jego pomocy można wykonać balsam do ciała, który trzeba będzie długo wmasowywać w skórę, tym samym pobudzając krążenie. Równie dobrze spisze się jako pomadka do ust w okresie zimowym. W zależności od typu cery można go także wykorzystać między innymi do zmywania makijażu ze względu na to, że większość tego typu kosmetyku z łatwością rozpuszcza się w olejach. Że a może być też składnikiem maseczek, a surowa służyć nawet jako najprostszy krem do rąk pozostawiając na nich warstwę zabezpieczającą je na przykład przed działaniem mrozu.

Masło shea jest produktem, który doskonale sprawdza się jako składnik domowych kosmetyków. Samo w sobie sprawdzi się równie dobrze i zastąpi z powodzeniem niejeden balsam do ciała. Wykorzystać je można jako bazę na przykład do pomadek ochronnych, kremów do rąk, kosmetyków do włosów i wielu innych. Jego zmieniająca się pod wpływem temperatury struktura sprawia, że doskonale sprawdza się w zimie.