Budownictwo

Odnowienie elewacji – czy to trudne zadanie?

„Wbrew pozorom nie. Jest to proces, który może zrobić każdy samemu lub przy pomocy popularnego i wszechobecnego przy każdym remoncie szwagra. W końcu jeśli ktoś wykonał remonty różnych pomieszczeń to i z elewacją sobie poradzi. Aby odnowić elewacje musimy posiadać rusztowanie (dzięki któremu będziemy mogli przemieszczać się po powierzchni całej ściany) odzież ochronną z obowiązkowymi rękawicami oraz okularami na wyposażeniu.

Rynek usług remontowych w Bydgoszczy

usługi remontoweKolejnym elementem typu must have jest myjka pod ciśnieniem. Należy tez posiadać środek gruntujący ścianę i farbę z powłoką ochronną, którą później pomalujemy ściany. Proces odnawiania zaczynamy od zmycia ściany przy pomocy wody pod ciśnieniem. Później rozprowadzamy po ścianie preparat bakterio i grzybobójczy. Następnie zmywamy po raz kolejny ścianę z pozostałych zanieczyszczeń. Kolejnym działaniem jest zagruntowanie ścian przy pomocy preparatu, który utrudnia wchłanianie zanieczyszczeń. Aby finalnie móc ją pomalować przy pomocy farby ochronnej Farby takie zawierają biocydy powłokowe, które zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów na całej elewacji.
Jak widzimy cały proces nie jest trudnym zajęciem, jest natomiast czasochłonny przez co wiele osób jednak decyduje się na podnajęcie wyspecjalizowanej firmy, która zrobi to szybko i sprawnie i na pewno dokładnie, na co nam może zabraknąć czasu – wystarczy wpisać w wyszukiwarce „usługi remontowe bydgoszcz” i na pewno znajdziemy godną polecenia firmę.

Należy jeszcze pamiętać, że remont elewacji nie należy do najtańszych dlatego powinniśmy za wszelką cenę wykonać go jak najlepiej. Jak najlepiej znaczy również jak najdokładniej przez co pomoc szwagra z którym każdy remont może skończyć się małą libacją, a to oznacza, że nie zawsze będzie on wtedy dokładny. Ale decyzja należy tylko i wyłącznie do właściciela budynku.”