Transport

Odciągi łańcuchowe lepsze od tradycyjnych pasów

Bardzo ciężki ładunki wymagają odpowiedniego podejścia i zastosowania właściwych elementów, aby móc je prawidłowo i bezpiecznie przetransportować. Potrzebują do tego mocnych i niezawodnych środków mocujących. Na rynku znaleźć możemy dużo odpowiednich produktów, jednak nic nie jest tak skuteczne, jak dobrze dobrane odciągi łańcuchowe.

Solidne mocowanie dzięki odciągom łańcuchowym

odciąg łańcuchowySpotykamy je również pod nazwą napinacze łańcuchowe lub łańcuchy mocujące. Niezależnie jednak jak je nazwiemy – wszystko dotyczy jednego, tego samego narzędzia. Stosuje się je do najcięższych i najbardziej problematycznych ładunków, którymi mogą być ciężki maszyny przemysłowe, drewno lub stal. Nadają się idealnie do transportu zarówno drogowego, jak i morskiego czy kolejowego. Odciąg łańcuchowy zbudowany jest z napinacza grzechotkowego oraz łańcucha stalowego zakończonego hakami i może być jedno- lub dwuczęściowy. Dodatkowo każdy posiada jeden lub dwa haki skracające, dzięki którym regulacja długości łańcucha jest łatwa i szybka. Mocowanie za pomocą odciągów jest skuteczną alternatywą dla pasów transportowych, które nie sprawdzają się w każdej sytuacji. Taka metoda jest znacznie bardziej odporna na wszelkiego rodzaju warunki oraz możliwe zniszczenia, a poza tym może mieć zastosowanie tam, gdzie temperatura sięga 400 stopni Celsjusza, czyli prawie czterokrotnie więcej niż zwykłe pasy. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży odciągi posiadają odpowiednie certyfikaty i przeszły pomyślnie wszelkie testy, aby móc na długo służyć klientom.

Jeżeli zajmujemy się transportowaniem ciężkich maszyn lub stalowych elementów konstrukcji, które dużo ważą i potrzebują zdecydowanie mocniejszego mocowania, to musimy postawić na łańcuchowe odciągi. Ich solidna budowa oraz wykonanie z najwyższej jakości materiałów sprawia, że są one niezawodne wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ciężkim towarem.