Wesela i uroczystości

Od czego zacząć, planując wesele?

Wiele osób staje przed wyzwaniem zorganizowania swojego własnego ślubu. I nie bójmy się użyć określenia „wyzwanie”, bo każdy, kto brał udział w takich przygotowaniach, dobrze wie, że bywa to istny bieg z przeszkodami. Przed takim zadaniem stanęła ostatnio moja koleżanka ze swym narzeczonym. Mieszkają i pracują we Wrocławiu, tam też planują uroczystość. Zrobiliśmy wspólnie krótkie podsumowanie, na czym i w jakiej kolejności należałoby się skupić.

Zaplanuj wesele od początku

Zwykle zaczpolecany zespół na wesele z Wrocławiaynamy od sali weselnej, ponieważ tu najtrudniej o ustalenie dogodnego terminu. Szukamy w niedalekiej odległości, z dobrym dojazdem, pysznym jedzeniem, dużą salą do tańczenia, pięknym wystrojem. To zwykle standard, o jaki pytają nowożeńcy. Tu znajomej parze zależało także na możliwości tańczenia na powietrzu. W parze z doborem sali idzie dobór kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Niektórzy tradycyjnie wybierają parafię przyszłej Panny Młodej, inni kościół, który w jakiś sposób wiąże się z historią ich miłości. Tak też wybrała koleżanka – najstarszy we Wrocławiu kościół był swego rodzaju „ich” miejscem. Kolejne wybory to zespół muzyczny. Tu popytali znajomych o polecany zespół na wesele z Wrocławia. I udało się dotrzeć na przesłuchania aż 3 grup muzycznych. Wybrali taki grający w stylu lat 80-tych, wierząc, że będzie to pasowało do stylistyki ich całej uroczystości oraz zostanie też pozytywnie odebrane przez gości. Zespół muzyczny był najtrudniejszym dla nich wyborem, ponieważ Pan Młody od lat grywa na gitarze. Stąd też poziom reprezentowany przez muzyków musiał być odpowiednio wysoki. Fotografią zajął się brat Pana Młodego, który prowadzi swoje studio fotograficzne. I tym sposobem przebrnęliśmy wspólnie przez wszystkie najistotniejsze wybory.

Oczywiście Para Młoda jeszcze przez wiele tygodni dogrywała szczegóły, jak kolor kwiatów, ubiór członków zespołu czy oczywiście menu weselne. Te wszystkie drobiazgi zgrały się na ten jeden najpiękniejszy dzień ich ślubu.