O potrzebie wysokiej jakości tulei aniloxowych

Druk fleksograficzny ostatnio cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Marketing szuka coraz to nowych rozwiązań lub reaktywowania starych. Czasem dawne mniej doceniane techniki i metody potrafią zaskakiwać współczesnych odbiorców. Jedną z nich jest oczywiście druk wypukły opakowań tak lubiany przez konsumentów produktów spożywczych.

Zastosowanie tulei aniloxowych

wysokiej jakości tuleje aniloxoweAnilloxy to ważny element drukarek fleksograficznych. Ta metoda druku znana była już w XIX wieku, jednak dopiero obecnie doczekała się wykorzystania na prawdziwie szeroką skalę. Drukowane w formacie 3D etykiety bądź opakowania stanowią jeden z bardziej kreatywnych sposobów zaciekawienia klientów produktem i osiągnięcia lepszej sprzedaży. Dobra jakość metody popularnie zwanej flexo zależy jednak od podzespołów drukujących urządzeń. Jednym z nich są właśnie aniloxy, które bywają określane przez wielu mianem serca przestrzennych drukarek. Wysokiej jakości tuleje aniloxowe to walce, które – jak wiadomo – służą przekazywaniu farby z wałka pokrywającego do tworzywa, czyli najczęściej folii, ale też tektury itp. To właśnie od nich zależy gęstość i wysoka jakość druku. Dlatego tuleje aniloxowe pokrywa się zewnętrzną warstwą chromową lub ceramiczną dla lepszej dystrybucji farby i jej mniejszego przywierania do walca, a także graweruje w celu uzyskania lepszej gęstości, a przez to wyższej jakości druku.

Aniloksy decydują o jakości druku, dlatego wszystkim produkującym opakowania zaleca się używanie tulei rekomendowanych i pochodzących od sprawdzonych producentów. Sam druk flexo to jeden z lepszych pomysłów marketingowych, wykorzystywanych coraz szerzej, ale najchętniej w produkcji opakowań lub etykiet. Inwestycja w dobre aniloxy jest zatem inwestycją dochodową, a druk fleksograficzny – bardzo opłacalny.