Lifestyle

Nowoczesny fotelik kontra podkładka po kuzynie

Wielu rodziców uważa konieczność przewożenia dzieci w foteliku samochodowym za niepotrzebny wydatek powołując się na fakt, że kiedyś nie było to konieczne. Jednak prawdą jest, że nowoczesny fotelik samochodowy Recaro zapewnia znacznie większy poziom bezpieczeństwa niż wiekowa podkładka z supermarketu.

Innowacyjne foteliki samochodowe

nowoczesny fotelik samochodowy recaroRynek fotelików samochodowych zmienia się z roku na rok. Każdy pojawiający się na rynku model poddawany musi spełnić określone normy, które z czasem ulegają zaostrzeniu. I takim oto sposobem nowoczesny fotelik samochodowy recaro to rzeczywiście zupełnie inny poziom zabezpieczenia niż jeszcze do niedawna sprzedawane fotele czy podkładki. Ponadto oprócz poziomu bezpieczeństwa, producenci nowoczesnych fotelików dokładają starań, aby ich użytkowanie było komfortowe dla małego pasażera, zaś rodzice mogli bez problemu włożyć do niego dziecko. Podobnie jest ze sposobami montowania fotelików samochodowych. Niemalże każdy nowoczesny fotelik samochodowy Recaro ma możliwość skorzystania z systemu isofix, a często nawet top teether. Starodawne fotele to wciąż jedynie oplatane pasami, co daje więcej możliwości błędnego montażu, a każdy pozostawiony na pasie luz może przynieść tragiczne skutki. Projektanci pracujący dla firmy Recaro starają się także zapewnić jak najbardziej komfortowe korzystanie z fotelika dla rodziców. Łatwość montażu oraz udogodnienia wynikające z montażu obrotowych foteli to niebagatelne zalety przeważające o wyborze nowoczesnych konstrukcji.

Innowacyjne są także materiały z których wykonywane są nowoczesne foteliki samochodowe Recaro. Konstrukcje z plastiku i styropianu są zastępowane przez profilowane panele z energochłonnej pianki. Natomiast zalewane niepalną substancją tapicerki stają się miękką, chłonącą pot dzianiną o podobnych właściwościach.