Budownictwo

Nowoczesne systemy rusztowań

Starego typu stalowe rusztowania sprawdzały się dobrze przez cały okres żywotności, choć w końcu nawet one wymagały wymiany. Nasze szkielety wykorzystywaliśmy przez przeszło dwadzieścia lat, więc mimo odporności zaczęły w końcu wypaczać się pod dużymi obciążeniami, na jakie były narażone.

Modularne rusztowania wysokościowe

rusztowania budowlaneNie chcieliśmy jednak inwestować w takie same stalowe rusztowania, gdyż obecnie były dość niewygodne i stwarzały mnóstwo problemów z bezpieczeństwem i swobodnym wykonywaniem zadań. Zamiast nich, zdecydowaliśmy się wyposażyć w modułowe rusztowania budowlane, coraz częściej wybierane przez profesjonalne firmy budowlane. Były to rusztowania o aluminiowym szkielecie, znacznie lżejszym i poręczniejszym podczas transportu, ale również bardziej wytrzymałym niż konstrukcje stalowe. Niewielka waga ułatwiała używanie rusztowania na dużych wysokościach, gdyż nie było ono przeciążone podczas wciągania materiałów budowlanych na szczyt rusztowania, ani nie miało tendencji do przechylania się pod naciskiem. Podczas pracy na szczególnie dużych wysokościach, istniała możliwość zamocowania rusztowania w podłożu za pomocą prętów stabilizujących, wbijanych w ziemię. Największą zaletą owych rusztowań była jednak ich wielozadaniowość i wielofunkcyjność. Składały się one bowiem z modułów, które były nie tylko standardowymi konstrukcjami rusztowania, ale również schodami czy mocowaniami do wyciągarek elektrycznych.

Umożliwiały więc o wiele pewniejsze poruszanie się pomiędzy poziomami konstrukcji, a barierki ochronne jakie wchodziły w ich skład znacznie zwiększały bezpieczeństwo pracy i minimalizowały możliwość wystąpienia wypadków w trakcie pracy. Niska cena, natomiast, pozwalała na skompletowanie konstrukcji umożliwiającej każdy rodzaj prac wysokościowych.